Górnictwo: Pięć milionów złotych od Fundacji KGHM na rzecz powodzian

1726555932 powodz

fot: Państwowa Straż Pożarna

Powódź w południowej i zachodniej Polsce jest nadal głównym tematem wszystkich polskich mediów

fot: Państwowa Straż Pożarna

Fundacja KGHM Polska Miedź przekaże 5 mln zł na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi oraz na usuwanie jej skutków - podały służby prasowe miedziowego koncernu w piątek, 20 września.

– W odpowiedzi na ogrom zniszczeń i tragedii ludzkiej nie mogliśmy pozostać bezczynni. W naszej spółce trwają zbiórki żywności i sprzętu, przekazywana jest pomoc w różnej postaci zarówno od KGHM Polska Miedź SA, jak i spółek z Grupy Kapitałowej KGHM, a nasi pracownicy biorą czynny udział w akcjach umacniania wałów oraz prowadzenia innych działań na terenach zagrożonych i dotkniętych powodzią. Uznaliśmy jednak, że możemy zrobić więcej – stąd pomysł na przekazanie środków z Fundacji na pomoc regionom dotkniętym powodzią – powiedział Andrzej Szydło, prezes KGHM. 

Dodatkowo, Zarząd Fundacji KGHM Polska Miedź podjął decyzję, że wszystkie środki wpłacone na konto Fundacji na działalność statutową w okresie od 20 września 2024 r. do 20 października 2024 r. zostaną przeznaczone na realizację celu: „pomocy ofiarom".

Środki na cele statutowe Fundacji można wpłacać na konto znajdujące się na stronie internetowej Fundacji pod adresem www.fundacjakghm.pl w zakładce Kontakt. Wszelkie wpłaty zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym w wyniku powodzi oraz na usuwanie jej skutków.

Wsparcie finansowe nie jest jedyną formą pomocy. Każdego dnia Oddziały KGHM Polska Miedź oraz spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej KGHM przekazują niezbędny sprzęt i dary na pomoc poszkodowanym oraz prowadzą wolontariat na terenach ogarniętych powodzią.

W KGHM działa specjalny sztab kryzysowy, który prowadzi weryfikację działań w kontekście sytuacji powodziowej. Spółka jest w stałym kontakcie z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej, lokalnymi OSP, organizacjami pozarządowymi oraz centrami zarządzania kryzysowego, za których pośrednictwem zbierane jest zapotrzebowanie na bieżącą pomoc.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.

1541878885 solitaire rury zat finska nord stream 2

Podejrzany o wysadzenie Nord Streamu zatrzymany w Chorwacji. Wcześniej polski sąd odmówił wydania go Niemcom

Jak informują niemieckie media Wołodymyra Żurawlowa, obywatela Ukrainy podejrzanego przez prokuraturę Niemiec o udział w wysadzeniu gazociągów Nord Stream, zatrzymano w Chorwacji podczas zdjęć do thrillera "Snake Island" inspirowanego tym zdarzeniem.

Budżet Obywatelski Katowic 2026. Mieszkańcy wybiorą spośród 214 projektów

Zakończyła się merytoryczna ocena projektów zgłoszonych do XIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Pozytywnie zweryfikowano 214 z 268 propozycji, czyli blisko 80 proc. zgłoszonych zadań. Głosowanie mieszkańców odbędzie się od 10 do 23 września 2026 roku.