Fundacja Energa nagrodzona na Europower 2010

Na zakończonej w Warszawie Międzynarodowej Konferencji Energetycznej Europower 2010 Grupa Energa została nagrodzona za społeczną odpowiedzialność biznesu w energetyce. Spółka otrzymała wyróżnienie za powołanie Fundacji Energa - dowiedział się portal nettg.pl z informacji Beaty Ostrowskiej, rzecznika prasowego grupy.

Energa od wielu lat angażuje się w różne inicjatywy kulturalne, społeczne, charytatywne, edukacyjne i prozdrowotne. W ubiegłym roku, w ramach programu ,,Energa dla Ciebie", powołana została Fundacja Energa, koordynująca wszystkie akcje dobroczynne w ramach grupy. Podstawowym celem fundacji jest działalność charytatywna na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, poszkodowanych przez nadzwyczajne zdarzenia losowe oraz instytucji organizujących wsparcie w tym zakresie.

Największym przedsięwzięciem Fundacji jest program ,,Pomagaj z Energą". Polega on na pomocy lokalnym organizacjom pożytku publicznego, integrując przy okazji pracowników grupy wokół idei pomagania słabszym. Co roku, na podstawie ich wskazań i rekomendacji, 100 organizacji pożytku publicznego otrzymuje pomoc na realizowane przez nie cele charytatywne. W ten sposób wskazywane są konkretne działania, istotne dla poszczególnych społeczności lokalnych.

Tegoroczna inicjatywa powtórzyła sukces ubiegłorocznej akcji, ponieważ zachęciła do działania ponad 8 tysięcy pracowników z 30 spółek grupy. Tak jak w roku ubiegłym mogli więc oni wskazać jedną organizację, na którą w późniejszym etapie wszyscy oddawali głosy. Każdy głos miał wartość 100 zł dla konkretnej instytucji. Zebrane głosy złożyły się łącznie na kwotę 820 tys. złotych, która przekazana została z budżetu Energi potrzebującym.

- Sukces tego programu należy do każdego pracownika grupy. Przy tym daje każdemu pracownikowi pewność, że pomoc trafi właśnie tam, gdzie, jego zdaniem, jest najbardziej potrzebna - ocenia Anna Dzik, prezes Fundacji.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zagospodarować potencjał zlikwidowanej kopalni? Mają na to pomysł

Nieczynne szyby kopalniane zostaną wykorzystane jako system poboru i zatłaczania wód

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem

Wyjazd na wakacje w lecie planuje 79 proc. Polaków, a połowa z nich nie opuści kraju - wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej i Travelist. Uczestnicy badania szacują, że koszt wyjazdu w tym roku na jedną osobę wyniesie od 1001 do 2000 zł.

Transformacja ciepłownictwa w kierunku niższych emisji, przy stabilnych cenach ciepła?

Zmniejszenie poziomu emisji dwutlenku węgla przez sektor ciepłownictwa przy zachowaniu bezpieczeństwa dostaw ciepła i akceptowalnych cen dla odbiorców - to główny cel projektu uchwały o strategii ciepłownictwa, którego założenia opublikowano we wtorek.

Znieśli zakaz budowy nowych elektrowni jądrowych

Szwajcarski parlament zatwierdził zniesienie zakazu budowy nowych elektrowni jądrowych, obowiązującego od 2017 r. Kraj reaguje na przewidywany wzrost zużycia energii elektrycznej i obawy o bezpieczeństwo dostaw, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej budowy nowych bloków.