Fazos: Nagroda za dwustopniowy zawór

Tarnogórski Fazos SA - spółka należąca do Grupy Famur - otrzymał nagrodę II stopnia w XXXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy, organizowanego przez ministra Pracy i Polityki Społecznej. Nagroda oraz list gratulacyjny zostały uroczyście wręczone w siedzibie Sejmu RP - dowiedział się nettg.pl z informacji przekazanych przez tarnogórska firmę.

Fazos został uhonorowany w tym konkursie już drugi raz. Załoga Fabryki Zmechanizowanych Obudów Ścianowych jest laureatem konkursu w kategorii ,,Rozwiązania techniczne i organizacyjne" za dwustopniowy zawór upustowy. Jego zastosowanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i efektywność systemów wydobycia. Urządzenie to pozwala na zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w przestrzeniach podtłokowych stojaków. Koncepcja tego elementu została opracowana i wdrożona do produkcji przez załogę Fazos-u. Autorami nagrodzonego projektu są: Wojciech Czempiel, Adolf Drewniak, Grzegorz Rymer i Wiesław Świlak.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Resort finansów zapowiada likwidację ulgi na internet

Ministerstwo Finansów planuje likwidację ulgi na internet - wynika z informacji opublikowanej w czwartek na stronach kancelarii premiera. Zwiększona zostanie za to kwota ulgi z tytułu krwiodawstwa.

1709131158 1glownepellet

Wzrost cen pelletu to efekt problemów systemowych, a nie praktyk ograniczających konkurencję

Głównym powodem podwyżek cen pelletu jest rosnąca popularność pieców na to paliwo przy jednoczesnym ograniczeniu podaży - ocenił w czwartek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Analizy nie wykazały niedozwolonych prawem praktyk, które miałyby ograniczać konkurencję na rynku.

Transformacja Wielkiego Pieca Huty Pokój w Rudzie Śląskiej. Na jakim etapie są prace i kiedy otwarcie?

Realizacja projektu „Wielki Piec Huty Pokój - Centrum Transformacji w Rudzie Śląskiej” realizowana jest zgodnie z harmonogramem i minęła półmetek już kilka miesięcy temu – mówi w rozmowie z portalem netTG.pl Adam Kowalski, koordynator projektu. Większość kluczowych robót budowlanych i konserwatorskich powinna zostać zakończona do końca 2026 roku. Otwarcie obiektu dla publiczności planowane jest w połowie 2027 roku, choć dokładna data zależy od postępu prac wykończeniowych, wyposażenia i testów.

Nocna Szychta z wąskotorówką w ostatni weekend wakacji

Już w piątek 28 sierpnia o 19:20 rozpocznie się Nocna Szychta, czyli wieczorno-nocna przejażdżka koleją wąskotorową. W ostatni weekend wakacji innych atrakcji, które przygotowały Górnośląskie Koleje Wąskotorowe też nie zabraknie.