Famur i Kopex walczą o Remag
Grupa kapitałowa Famur, skupiająca m.in. firmy specjalizujące się w produkcji dla branży węglowej, stawia na kolejne akwizycje. Dlatego Tomasz Jakubowski, prezes Famuru, nie pozostawia złudzeń akcjonariuszom spółki - napisał „Puls Biznesu”.
— Nie przewidujemy wypłaty dywidendy za 2008 r. Nie podajemy także prognoz finansowych na koniec roku. Wypracowane zyski przeznaczamy na rozwój grupy — mówi Tomasz Jakubowski.
Famur, podobnie jak giełdowy Kopex, przymierza się do przejęcia państwowego Remagu, specjalizującego się także w produkcji dla górnictwa.
— Z biznesowego punktu widzenia może byłoby korzystne, abyśmy wspólnie z Kopeksem przejęli Remag — uważa prezes Famuru.
Zarząd Famuru liczy, że zapowiadane inwestycje w górnictwie przełożą się na portfel zamówień w najbliższych latach. Około 50 proc. przychodów spółki stanowi rynek krajowy. Poza tym firma szuka nowych możliwości m.in. w Indiach, Chinach, Meksyku, tam, gdzie dynamicznie rozwija się górnictwo.
Famur w pierwszym półroczu wypracował 42,3 mln zł zysku netto, przy przychodach około 500 mln zł.