W piątek dla targowych gości przygotowano konferencję popularno-naukową pod patronatem Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska PAN.
- Nasze targi laboratoryjne są drugimi w Polsce o tej tematyce. W województwie śląskim, najbardziej uprzemysłowionym regionie w kraju, gdzie znajduje się mnóstwo placówek medycznych, tego typu wystawa odbywa się po raz pierwszy -- informuje nettg.pl Agnieszka Stec-Gadomska, menadżer targów ExpoLAB w sosnowieckim ośrodku targowym.
Wystawy HydroSilesia przygotowały firmy będące dystrybutorami sprzętu oraz technologii bezwykopowych. Prezentują swoje oferty wykonawcy tradycyjnych napraw kanalizacji; technologii i sprzętu do usuwania osadów ściekowych oraz technologii uzdatniania wody. Wśród ekspozycji są również wodomierze, pomp i armatura.
Targom towarzyszyła jubileuszowa konferencja polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej \"Diagnostyka laboratoryjna wczoraj, dziś i jutro\". W ramach targów odbyły się również konferencja pt. \"Hydrointegracje\", konferencja \"Jak zmniejszyć straty wody w Wodociągach i rozbieżności w spółdzielniach mieszkaniowych, dzięki dokładnym pomiarom i zastosowaniu odczytu radiowego\" oraz seminarium dla korzystających z Funduszu Spójności, którego organizatorem były gminy Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.
JSW Koks podlicza trzy dekady certyfikowanych standardów zarządzania
W 2026 roku przypada 30-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością w JSW Koks oraz 15-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Energią. Wieloletnie utrzymywanie certyfikowanych systemów zarządzania oraz ich regularna recertyfikacja potwierdzają zgodność funkcjonowania spółki z międzynarodowymi normami oraz zachowanie najwyższych standardów zarządzania - podkreśla JSW Koks.