Energop obiecuje powiększyć moce
Energop Sochaczew, spółka zależna giełdowego Energomontażu-Północ, zamierza w dwa lata wydać 21 mln zł na inwestycje związane z rozbudową mocy produkcyjnych.
W Energopie powstaną m.in. malarnia i lakiernia.
Dzięki inwestycji firma z grupy Energomontażu-Północ ma być jednym z najnowocześniejszych w Europie zakładów prefabrykacji rurociągów i konstrukcji ze szlachetnych gatunków stali - napisał \"Puls Biznesu\".
Spółka będzie mogła wytworzyć m.in. około 10 tys. ton rurociągów rocznie, zamiast 6 tys. ton obecnie. Przychody Energopu niemal się podwoją — z około 40 mln zł do 70 mln zł. Program będzie sfinansowany z kredytu inwestycyjnego 5,2 mln EUR (prawie 17 mln zł) i pieniędzy własnych spółki.