Energomontaż-Południe ma kontrakty na 160 mln zł

Energomontaz poludnie energomontaz pl

fot: energomontaz.pl

Klapy żaluzjowe elektrofiltrów dla Mannesmann Seiffert GmbH

fot: energomontaz.pl

Energomontaż-Południe ma podpisane umowy na przyszły rok o wartości 160 mln zł. Negocjuje kolejne o wartości ponad 100 mln zł - powiedział PAP Andrzej Hołda, wiceprezes spółki.

- Mamy podpisane kontrakty na przyszły rok o wartości 164 mln zł. Zakończyliśmy też negocjacje w sprawie kolejnych, ale nie podpisaliśmy jeszcze dokumentów. Chodzi o kontrakty w energetyce na rynku niemieckim o wartości ponad 100 mln zł - powiedział Hołda.

Wiceprezes powiedział, że spółka ma też prawie gotowy kontrakt na kilkadziesiąt mln zł w jednej z koksowni, negocjuje też kontrakty w Możejkach, ale nie ujawnia ich szacunkowej wartości.

Przedstawiciele spółki podkreślali na czwartkowym spotkaniu z inwestorami, że chcą się skupić na swoim core biznesie, czyli energetyce. Swojej szansy upatrują w konieczności budowy w Polsce nowych mocy.

Spółka szacuje, że według stanu kontraktacji na koniec października, jednostkowe przychody z działalności podstawowej i sprzedaży części deweloperskiej wyniosą w tym roku 300 mln zł wobec 231,6 mln zł w 2007 roku.

Po trzech kwartałach Energomontaż-Południe miał 158,8 mln zł jednostkowych przychodów i 5,4 mln zł zysku netto.

Skonsolidowane przychody po trzech kwartałach wyniosły 176 mln zł, a zysk netto 6 mln zł.

Energomontaż-Południe zamierza m.in. w czwartym kwartale zakończyć projekt deweloperski we Wrocławiu.

- Chcemy spieniężyć projekt we Wrocławiu o wartości 60 mln zł, z czego ok. 50 mln zł wart jest biurowiec - powiedział wiceprezes Hołda.

Spółka rozważa też sprzedaż katowickiego projektu \"Willa nad potokiem\" i gruntów w Opolu. Zamierza jednak kontynuować budowę osiedla Książęce w Katowicach.

- Realizujemy ten projekt, choć trzeba przyznać, że informacje z rynku niepokoją. Naszym zdaniem Katowice są bardzo chłonnym rynkiem, a inni deweloperzy zapowiadają wstrzymanie inwestycji. Może się stać tak, że będziemy jedyną firmą, która będzie sprzedawać mieszkania - powiedział prezes spółki, Wojciech Nazarek.

Strategia spółki na lata 2008-2012 zakłada średnioroczny wzrost przychodów o ok. 15 proc. i osiągnięcie zysku brutto na sprzedaży na poziomie 18-20 proc.
- Myślę, że uda nam się osiągnąć zysk brutto na sprzedaży na poziomie 18-20 proc. w przyszłym roku - powiedział Hołda.
Prezes Nazarek powiedział inwestorom, że spółka chce się stać najbardziej efektywną i zyskowną firmą energetyczną w Polsce.
- Nasza restrukturyzacja dobiegła końca, mamy coraz większy portfel zleceń. Jesteśmy wzmocnieni Amonteksem, ciągle chcemy powiększać naszą grupę. Chcemy zmieniać się tak, by być najbardziej efektywną spółką energetyczną w kraju - powiedział Nazarek.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Poprzemysłowe „góry”. Śląskie hałdy, które stały się turystycznymi atrakcjami

Co wyróżnia krajobraz Górnego Śląska? To wieże wyciągowe kopalnianych szybów czy hutnicze kominy, ale także hałdy, nazywane „śląskimi górami”. Teoretycznie to tylko zwałowiska odpadów i geologiczne śmietniki, ale jednak mają swój urok. Wiele z nich stało się turystycznymi atrakcjami. 

Droga do zatrudnienia po węglu - program rozszerzony o kolejne osoby. Kto skorzysta?

Unijny program "Droga do zatrudnienia po węglu" zostanie rozszerzony na mieszkańców Wielkopolski Wschodniej niezwiązanych z ZE PAK - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Zmiany wejdą w życie od 1 lipca.

W Górniczej o złożu Dębieńsko, transformacji Śląska i zagospodarowaniu wód kopalnianych

Co ze złożem Dębieńsko i JSW? Jak działa system aktywizacji zawodowej w górniczej spółce? Jaka powinna być transformacja naszego regionu? I jak zagospodarować infrastrukturę techniczną likwidowanych zakładów górniczych? O tym m.in. przeczytają Państwo w najnowszym wydaniu Trybuny Górniczej, która ukaże się już w najbliższy piątek 26 czerwca. 

Lato, lato wszędzie!

Astronomiczne, kalendarzowe i… kolejowe. To ostatnie zaczęło się najprędzej – już w połowie czerwca. W trzeciej, tzw. letniej korekcie rozkładu jazdy na tory wróciły między innymi regularne połączenia z Częstochowy do Zakopanego.