Energoinstal już przejmuje
fot: energoinstal.pl
Produkcja kotłów w Energoinstalu
fot: energoinstal.pl
Energoinstal, jeden z czołowych krajowych producentów kotłów przemysłowych, do końca lipca miał przejąć spółkę działającą w budownictwie przemysłowym - napisał w piątek \"Puls Biznesu\".
— Wszystko jest przygotowane do tej transakcji. Niewielkie opóźnienie wynika z urlopów. Zapewniam, że do końca przyszłego tygodnia dopniemy akwizycję — obiecuje Stanisław Więcek, prezes Energoinstalu.
Przejmowany podmiot ma 100 mln zł rocznych obrotów i specjalizuje się w robotach żelbetonowych oraz w konstrukcjach stalowych. Prezes zapewnia, że jest to rentowna firma.
Do końca roku spółka może również pochwalić się zakupem firmy montażowej i biura projektowego.
— Rozmowy trwają — dodaje prezes.
Przejęcia będą sfinansowane z zeszłorocznej emisji. Z uzyskanych 65 mln zł spółka do dyspozycji ma jeszcze 20-25 mln zł.
W przyszły czwartek Energoinstal poda kwartalne wyniki.
— Firma idzie do przodu, ale wyniki tego nie odzwierciedlą. Powodem jest umacniający się złoty, co negatywnie wpływa na rentowność — mówi prezes Więcek.