Energoaparatura wciąż pod kreską
W trzecim kwartale zysk netto Energoaparatury obniżył się o 22 proc., do 722 tys. zł. Przychody i zysk operacyjny jednak wzrosły o — odpowiednio — 11 proc. (do 11,5 mln zł) i 56 proc. (do 1,0 mln zł). Dziewięć miesięcy roku nie wystarczyło jednak jeszcze do wydźwignięcia się wyniku netto nad kreskę. Strata netto na koniec września sięga 114 tys. zł.
Narastająco po trzech kwartałach przychody wynoszą 28,6 mln zł. Są minimalnie wyższe niż przed rokiem. Przypomnijmy — szefowie spółki podkreślali, że celem na ten rok jest sprzedaż na poziomie 50 mln zł. W jej osiągnięciu powinny pomóc zlecenia otrzymane w październiku: w sumie znaczących było pięć, o łącznej wartości 18 mln zł. Część z nich będzie rozliczona jeszcze do końca tego roku.
Inwestorzy na publikację wyników zareagowali wzrostem kursu. Na zamknięciu za akcję płacono 1,12 zł po wzroście o 5,7 proc. - podał \"Puls Biznesu\".