Energetyka: Jest lepsze rozwiązanie, niż obowiązkowy handel przez TGE
fot: ARC
Szwedzki Vattenfall Sales Poland i niemiecki RWE Polska bez zgody Urzędu Regulacji Energetyki podnoszą od lutego ceny energii
fot: ARC
Problem braku płynności oraz transparentności hurtowego rynku energii to jeden z istnych powodów, na które zwracał uwagę Prezes URE Mariusz Swora uzasadniając decyzję o potrzebie dalszego taryfowania cen dla odbiorców indywidualnych.
Jednym z pomysłu na rozwiązanie tego problemu, o którym dyskutowano podczas konferencji Europower 2008 jest wprowadzenie obowiązku prowadzenie handlu energią w całości przez TGE. W opinii prezesa Górskiego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zobowiązanie podmiotów dominujących na rynku energii do pełnienia roli market maker’a.