Energetyczne seminarium
Podczas spotkania omawiane będą wyzwania związane z redukcją gazów cieplarnianych, oraz koniecznością poszukiwania technologii niskoemisyjnych i bezemisyjnych.
Uczestnicy spotkania będą próbowali także dać odpowiedź na pytanie co, kiedy i w jakim zakresie będziemy musieli wprowadzić na polskim rynku energetycznym, aby pozostał on konkurencyjny i mógł sprawnie funkcjonować.
W seminarium weźmie udział szerokie grono specjalistów z wielu branż. Organizatorzy zaprosili m.in.: Zbigniewa Kamieńskiego - dyrektora Departamentu Energetyki z Ministerstwa Gospodarki, Mikołaja Budzanowskiego - dyrektora Departamentu Zmian Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju z Ministerstwo Środowiska, Leszka Karskiego z Narodowe Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, prof. Janusza Lewandowskiego z Politechniki Warszawskiej, Mariolę Juszczyk - dyrektora generalnego Polskiej Izby Gospodarczej Energetyki Odnawialnej; dr Stanisława Latka - rzecznika prasowego Państwowej Agencji Atomistyki; dr Andrzeja Strupczewskiego z Zakładu Analiz i Techniki Reaktorowej w Instytucie Energii Atomowej, Krzysztofa Konaszewskiego - prezesa Stowarzyszenia Energii Odnawialnej, Hannę Trojanowską - dyrektora Departamentu Spraw Międzynarodowych i Nowych Technologii w PGE SA, Krzysztofa Nogę - dyrektora Pionu Operacyjnego z Energa SA oraz Adama Stadnika - prezesa zarządu, Windpol Sp. z o.o.
Spotkanie poprowadzi Prof. Krzysztof Żmijewski - Przewodniczący Społecznej Rady Konsultacyjnej Energetyki.
Seminarium odbędzie się w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Początek spotkania o godz. godz. 11:00.