Energetyczne debiuty nadchodzą
fot: enea.pl
Biuro obsługi Klienta Enei w Poznaniu
fot: enea.pl
Skarb państwa zamierza połączyć drugi etap prywatyzacji (sprzedaż pozostałych akcji) ze sprzedażą Kopalni Węgla Brunatnego Konin, KWB Adamów oraz z rozstrzygnięciem konfliktu z Elektrimem w sprawie elektrowni PAK - podał \"Puls Biznesu\" za PAP.
W pierwszym kwartale przyszłego roku do giełdowych firm ma dołączyć także Polska Grupa Energetyczna, gigant powstały na bazie 11 spółek energetycznych o łącznej wartości aktywów około 38 mld zł. W jego skład wchodzą: Polskie Sieci Elektroenergetyczne, producenci energii elektrycznej oraz osiem spółek dystrybucyjnych.