Energa w dobrym towarzystwie

ENERGA konferencja

fot: ARC

Chcemy, aby marka Energa kojarzona była z najwyższą jakością świadczonych usług - podkreśla Mirosław Bieliński (pierwszy z lewej)

fot: ARC

Na wysokim 23 miejscu uplasowała się grupa Energa wśród 2000 największych polskich przedsiębiorstw. Z kolei w rankingu firm o najlepszym wizerunku awansowała o trzy miejsca.

Na opublikowanej przez \"Rzeczpospolitą\" liście 2000 największych polskich firm Grupa Energa z przychodami w wysokości 7 mld 220 mln zł oraz zyskiem 254 mln zł ( szacunkowe dane przed audytem)  zajęła 23. miejsce. Autorzy rankingu pod uwagę brali ponadto takie kryteria, jak: dynamikę przychodów, aktywa, kapitał własny, poziom zatrudnienia czy inwestycji. Listę 2000 otwiera PKN Orlen, zamyka - Społem LSS Lublin.

Na subliście firm o największych nakładach inwestycyjnych Grupa Energa zajęła 15. miejsce. Na cele inwestycyjne firma przeznaczyła w ubiegłym roku ponad 700 mln zł.

Z kolei w rankingu \"Gazety Prawnej\" 50 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa Energa zajęła 5. pozycję.

- Wierzę, że uda nam się osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Będą one efektem realizacji przyjętej właśnie Strategii Rozwoju Grupy Energa na lata 2009-2015, która zakłada z jednej strony wzrost rentowności, z drugiej natomiast ogromne inwestycje głównie w projekty poprawiające bezpieczeństwo energetyczne i podnoszące standardy obsługi klienta. Postawiliśmy na jakość, nowe produkty i innowacyjność. Naszym celem jest, aby za pewien czas marka Energa kojarzona była z najwyższą jakością świadczonych usług - mówi Mirosław Bieliński, prezes zarządu Energa SA.

Budowanie silnej pozycji marki na rynku znajduje odzwierciedlenie w opiniach klientów i środowiska biznesowego. W 2008 r. Energa po raz kolejny znalazła się w rankingu Image Profile publikowanym przez \"Manager Magazin\". Prezentuje on 100 firm, których wizerunek polscy menadżerowie postrzegają najlepiej. Z ubiegłorocznej 88. pozycji spółka awansowała na 85.

- Jestem przekonany, że konsekwentna realizacja strategii rozwoju, przy jednoczesnym respektowaniu przez pracowników obowiązujących w Grupie wartości, które utożsamia nowa marka, a także proekologiczne i prospołeczne działania przełożą się na wzrost świadomości marki i jeszcze wyższą pozycję w kolejnych latach - mówi Ireneusz Kulka, szef marketingu i komunikacji w Grupie Energa.

Ranking miesięcznika \"Manager Magazin\" powstał na podstawie oceny wystawionej firmom przez ponad pół tysiąca przedstawicieli kadry menedżerskiej. Pod uwagę brali oni jakość produkcji lub usług, zdolność do innowacji, podejście do klienta, osiągnięcia w komunikacji (reklama i PR) oraz dynamikę wzrostu. Listę, na której znajdują się głównie międzynarodowe brandy, otwiera TVN, a zamyka TP SA.


MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów. 

Wiemy, ile w piątek zapłacisz za benzynę. Będzie taniej

W piątek litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,95 zł, benzyny 98 - 6,65 zł, a diesla - 6,12 zł - wynika z czwartkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że ceny maksymalne obu rodzajów benzyny będą niższe niż w czwartek, a cena diesla będzie wyższa.

JSW Koks podlicza trzy dekady certyfikowanych standardów zarządzania

W 2026 roku przypada 30-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Jakością w JSW Koks oraz 15-lecie certyfikacji Systemu Zarządzania Energią. Wieloletnie utrzymywanie certyfikowanych systemów zarządzania oraz ich regularna recertyfikacja potwierdzają zgodność funkcjonowania spółki z międzynarodowymi normami oraz zachowanie najwyższych standardów zarządzania - podkreśla JSW Koks.

Europa ma kłopoty. Upały paraliżują gospodarkę i system energetyczny. Ratuje nas węgiel

Czerwiec 2026 przyniósł falę upałów, jakiej nie notowano w Europie od początku pomiarów. Temperatury biją rekordy od Londynu po Rzym, a wraz z nimi rosną rachunki za prąd, liczba ofiar i ryzyko blackoutów. To już nie jest „anomalia pogodowa”. To test wytrzymałości dla unijnej infrastruktury. Czy go zdamy?