Energa, Lotos i PGNiG planują budowę elektrociepłowni w Gdańsku
- Zgodnie z zapisami porozumienia Energa będzie organizatorem budowy elektrociepłowni, PGNiG dostarczy dla niej surowiec, natomiast głównym klientem nowego zakładu będzie Grupa Lotos. Elektrociepłownia zapewni energię elektryczną i parę technologiczną rozbudowanej rafinerii, po zakończeniu realizacji programu 10 plus - napisano w komunikacie.
Firmy nie podały jednak, jakiej mocy będą miały zainstalowane w elektrociepłowni bloki, ani jaki będzie koszt inwestycji i kto go sfinansuje.
Po przeprowadzeniu wstępnej analizy wykonalności projektu koncerny mają wspólnie zdecydować w jakiej formie przeprowadzić inwestycję. Firmy nie wykluczają, że powołana zostanie specjalna spółka celowa, która będzie bezpośrednio odpowiedzialna za realizację budowy elektrociepłowni.