Enea: We wszystkich transzach były redukcje
fot: enea.pl
Siedziba spółki Enea przy ul. Nowowiejskiego w Poznaniu
fot: enea.pl
- Cieszymy się, że w tych warunkach udało się przeprowadzić emisję na bardzo niestabilnym rynku - powiedziała PAP wiceminister.
Spółka pozyska dzięki emisji 2 mld zł. We wszystkich transzach, w tym transzy inwestorów branżowych, były redukcje - podał onet.pl.
- Vattenfall złożył deklarację na kwotę wyższą niż będzie mu przydzielone, po cenie 20,14 zł - powiedziała Schmid.
Wiceminister poinformowała, że Enea zadebiutuje na giełdzie 17 listopada.
Enea podała wcześniej we wtorek, że cena emisyjna została ustalona na 20,14 zł dla inwestorów branżowych i 15,40 zł dla inwestorów instytucjonalnych i detalicznych.