Enea poszuka węgla
- Spodziewam się, że do połowy września umowa powołująca spółkę zostanie podpisana - mówi Radosław Stankiewicz, rzecznik KWB Konin.
Przygotowywana spółka celowa, to próba dywersyfikacji źródeł energii w grupie Enea - podała w środę \"Gazeta Prawna\"
- Celem spółki z kopalnią Konin jest szukanie pokładów węgla brunatnego w okolicach Kozienic i w konsekwencji, po ustaleniu wielkości pokładów węgla, budowa nowego bloku energetycznego - mówi Paweł Oboda, rzecznik Enei.