Enea Operator modernizuje sieć w Poznaniu
- Stan niedoinwestowanej polskiej energetyki znacznie odbiega od standardów Unii Europejskiej - przyznaje cytowany przez Gazetę Wyborczą Artur Różycki, prezes Zarządu Enea Operator.
W Poznaniu rośnie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Powstają nowe galerie, kina, centra biurowe, hotele. Z tego powodu w ekspresowym tempie Enea Operator modernizuje m.in. główny punkt zasilania na Ratajach, bo wkrótce będzie zasilane z niego nowe centrum handlowo-usługowe przy ul. Arcybiskupa Baraniaka. Nową zmodernizowaną linią zasilany będzie między innymi Stary Browar– czytamy w poznańskim dodatku \"Gazety Wyborczej\".
Od kilku lat Enea Operator finansuje przedsięwzięcia, których celem jest poprawa warunków zasilania aglomeracji miejskiej. Tej jesieni firma zakończy jeden z kluczowych projektów, czyli budowę nowej linii, która połączy Drogę Dębińską z Jeżycami.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa zasilania Poznania w energię, Enea Operator chce otoczyć niemal całe miasto kablem o napięciu 110 kV.
Koszty realizowanych przedsięwzięć są ogromne. Na remonty i modernizacje sieci elektroenergetycznej tylko w samym Poznaniu spółka wyda w tym roku 40 mln.