Elgór+Hansen: Puchar prezesa pozostał w domu

O puchar prezesa - należącej do Grupy Kopex - chorzowskiej firmy Elgór+Hansen rywalizowało w niedzielę, 18 bm. na parkiecie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu-Milowicach sześć amatorskich zespołów siatkówki. Obok chorzowian w turnieju uczestniczyli siatkarze z Będzina, Sosnowca, Pszczyny, Suszca i Proszowic.


Puchar pozostał w domu, albowiem zdobył go właśnie zespół Elgór+Hansen. Kolejne miejsca zajęły ekipy z Proszowic i Będzina. Nagrody indywidualne otrzymali: w kategorii najwszechstronniejszy zawodnik turnieju - Tomasz Kardas (Elgór+Hansen), najlepszy rozgrywający - Marek Galwas (Elgór+Hansen), najlepszy atakujący - Adam Księżny (Proszowice) i najlepszy przyjmujący - Jarosław Więch (Sosnowiec).


Jak więc widać, Grupa Kopex jest mecenasem nie tylko tej wielkiej siatkówki, lecz sprzyja również amatorskim zespołom. Przypomnijmy: Kopex jest sponsorem Jastrzębskiego Węgla, czyli aktualnego wicemistrza Polski.
 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Guido dzien

O bezpieczeństwie w pokopalnianej przestrzeni

W wakacyjny czwartek, 16 lipca, w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbędzie się Dzień Bezpieczeństwa.

Zaręczyny, ślub i wesele w kopalni soli lub węgla? Owszem i to zupełnie legalnie

Pamiętacie zaręczyny posła PiS Michała Moskala w kopalni Bogdanka? Doszło do nich 30 grudnia 2022 roku. Wywołały olbrzymie kontrowersje. Padały pytania o ewentualne naruszenie zasad bezpieczeństwa. Tymczasem pod ziemią można nie tylko się zaręczyć w sposób zupełnie legalny, ale też wziąć ślub, a nawet urządzić wesele. Są cztery takie miejsca w kraju, dodatkowo uroczystość można urządzić w naziemnych pomieszczeniach kopalnianych.

Ocalić język hutników. Śląski projekt w finale ogólnopolskiego plebiscytu

Projekt „Hutniczo mowa we modych gowach. Na ratunek znikającemu socjolektowi hutniczemu”, realizowany przez Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, został nominowany w plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku 2025” w kategorii Edukacja. Internauci decydują o wygranej, a głosować można do 10 sierpnia 2026 r.

Przywódca strajku w stanie wojennym w kopalni Wujek wystosował apel w sprawie przyszłości zakładu

Stanisław Płatek, przywódca strajku w kopalni „Wujek" w stanie wojennym, zabiera głos w sprawie przyszłości terenów kopalni zakładu.