Elektrownia Połaniec chce zużywać więcej biomasy
Umowa ma być zrealizowana do końca przyszłego roku, a jej wartość netto to 95,4 mln zł.
Electrabel Polska, właściciel Elektrowni Połaniec, zgodnie z wymogami unijnymi. zakłada zwiększenie do 2014 r. udziału biomasy współspalanej z węglem do poziomu 60 proc. w ogólnej produkcji energii,.
Przedstawiciele zabrzańskiego holdingu podkreślają, że instalacja w Elektrowni Połaniec będzie jedną z największych w Polsce.