Elektrownia Kozienice II: Nowy blok energetyczny o mocy do 1000 MW
fot: elco.com.pl
Elektrownia Kozienice
fot: elco.com.pl
Zgromadzenie Wspólników nowo powstałej Spółki - Elektrownia Kozienice II Sp. z o.o. powołało jej władze, prezesem zarządu został Marek Różycki, a członkiem zarządu - Robert Górski.
Marek Różycki zatrudniony jest w Elektrowni od 1980 roku. Współuczestniczył w realizacji wielu procesów inwestycyjno - modernizacyjnych. Obecnie pracuje na stanowisku Głównego Inżyniera ds. Inwestycji i Rozwoju.
W skład Rady Nadzorczej weszli: przewodniczący RN Krzysztof Zborowski oraz Zygmunt Rachfalski i Dariusz Rodzeń jako członkowie RN.
Elektrownia Kozienice S.A. ma w nowej spółce 70 proc. udziałów a ENEA S.A. objęła 30 proc. akcji.
Wartość inwestycji szacowana jest na kwotę około 4,8 mld zł.