Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.38 PLN (-0.07%)

KGHM Polska Miedź S.A.

314.65 PLN (-1.67%)

ORLEN S.A.

128.82 PLN (+0.48%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.48 PLN (-1.69%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.69 PLN (-2.10%)

Enea S.A.

22.34 PLN (-0.98%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.10 PLN (-0.20%)

Złoto

4 706.91 USD (-1.13%)

Srebro

74.48 USD (-4.12%)

Ropa naftowa

103.56 USD (+1.94%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.26%)

Miedź

6.02 USD (-1.79%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.38 PLN (-0.07%)

KGHM Polska Miedź S.A.

314.65 PLN (-1.67%)

ORLEN S.A.

128.82 PLN (+0.48%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.48 PLN (-1.69%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.69 PLN (-2.10%)

Enea S.A.

22.34 PLN (-0.98%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.10 PLN (-0.20%)

Złoto

4 706.91 USD (-1.13%)

Srebro

74.48 USD (-4.12%)

Ropa naftowa

103.56 USD (+1.94%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.26%)

Miedź

6.02 USD (-1.79%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Ekologia: nagroda dla Kompanii Węglowej

1381220038 nagroda dla kompanii1

fot: ARC/KWSA

Kompania Węglowa odebrała wyróżnienie w konkursie Ekoodpowiedzialni w biznesie.

fot: ARC/KWSA

7 października 2013 r., podczas uroczystej gali Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON, organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO 2013, Kompania Węglowa odebrała wyróżnienie w konkursie Ekoodpowiedzialni w biznesie. Nagroda przyznana została za inicjatywy związane z ochroną środowiska, podjęte w 2012 r.

Patronat honorowy nad trzecią edycją konkursu objęli minister gospodarki Janusz Piechociński oraz generalny dyrektor ochrony środowiska Michał Kiełsznia. Partnerem konkursu po raz kolejny było Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Laureatami poprzednich edycji konkursu, w którym uczestniczyć mogą również przedsiębiorstwa kładące duży nacisk na ideę CSR, były m.in. PKN Orlen i Grupa Lotos. Organizatorem konkursu jest redakcja Ecomanagera.

- W konkursie ocenie podlegały przedsięwzięcia, mające na celu minimalizowanie wpływu naszej działalności i wytwarzanych przez nas produktów na środowisko oraz działania edukacyjne i informacyjne w zakresie ochrony środowiska. W szczególności przedmiotem oceny były ponadstandardowe inicjatywy, wykraczające poza profil działalności firmy. Kapituła konkursu wyróżniła Kompanię Węglową m.in. za skuteczność i innowacyjność prowadzonych działań proekologicznych, sposoby i zakres propagowania wiedzy na tematy środowiskowe wśród pracowników i społeczności lokalnych oraz działania na rzecz ochrony bioróżnorodności. Doceniono także perspektywiczne działania Kompanii Węglowej, minimalizujące jej wpływ na środowisko naturalne - relacjonuje odbierający nagrodę Remigiusz Ziarno, dyrektor Biura Gospodarki Złożem i Ekologii Kompanii Węglowej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak działa profesjonalna szorowarka do podłóg i kiedy warto z niej skorzystać?

Utrzymanie czystości dużych powierzchni wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Profesjonalne szorowarki do podłóg pozwalają znacząco przyspieszyć proces sprzątania i poprawić jego efektywność. Sprawdzają się zarówno w niewielkich przestrzeniach, jak i w dużych obiektach przemysłowych, gdzie liczy się wydajność i precyzja. Jak działają i kiedy warto po nie sięgnąć?

Koleje Śląskie korygują rozkład jazdy zgodnie z sugestiami pasażerów

W najbliższych tygodniach prace prowadzone przez PKP PLK będą skutkować zmianami w rozkładzie jazdy pociągów. Dla Kolei Śląskich to okazja do wprowadzenia korekt, o które wnioskowali pasażerowie. Część połączeń będzie lepiej skomunikowana, na innych pojawią się dodatkowe przystanki, a jeszcze inne zostaną dopasowane do potrzeb osób dojeżdżających do pracy na konkretne godziny.

Serce gospodarki i biznesu bije w Katowicach - EEC 2026 w obiektywie fotografa

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - największej tego typu imprezy w regionie i kraju. Zapraszamy do obejrzenia jej od kulis, korytarzy, a nie tylko oficjalnych obrad, dyskusji, paneli. To na korytarzach, przy stolikach z kawą zapadają często ważne dla biznesu i gospodarki decyzje. Fotoreportaż przygotowała red. Katarzyna Zaremba-Majcher.

Św. Florian coraz bliżej – KGHM przygotowuje się do Dnia Hutnika

Tradycyjnie tegoroczne obchody Dnia Hutnika rozpoczną się 4 maja od złożenia kwiatów przy pomniku św. Floriana, patrona hutników i strażaków, przed Hutą Miedzi Głogów. Główne uroczystości z udziałem władz KGHM zostały zaplanowane na 8 maja. Tegoroczna Akademia będzie wyjątkowa, gdyż zainauguruje obchody 65-lecia KGHM. Podobnie jak w ubiegłych latach bogaty program obchodów Dnia Hutnika będzie obfitował w widowiskowe wydarzenia i spotkania dla mieszkańców regionu. Powodem do hucznego świętowania będzie również 55-lecie Huty Miedzi Głogów.