Dziś ruszają Targi Toolex 2010

Toolex29 exposilesia pl

fot: exposilesia.pl

Ponad 400 firm z kilkudziesięciu krajów prezentuje od dziś swoją ofertę w sosnowieckim Expo Silesia

fot: exposilesia.pl

Oferta ponad 400 firm z kilkudziesięciu krajów jest od dziś (29 bm) prezentowana w sosnowieckim Expo Silesia w ramach Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex.

- To najbardziej zaawansowana technologicznie wystawa przemysłowa tej jesieni w aglomeracji śląskiej. W Expo Silesia zaprezentuje się czołówka branży obróbki metalu, której produkty wykorzystywane są niemal we wszystkich gałęziach przemysłu – wyjaśnia dla portalu nettg.pl Nikodem Zygadło, dyrektor ds marketingu w Expo Silesia.

Targi Toolex to kompleksowa prezentacja rynkowych nowości i nowoczesnych technologii obróbki. W pawilonach Expo Silesia pojawi się w tym roku oferta produktów ponad 400 firm z całego świata. Organizatorzy zapraszają na pokazy i prezentacje wystawców. Atrakcją dla specjalistów z branży będzie ponad dwieście maszyn i urządzeń pokazywanych na stoiskach w normalnym cyklu technologicznym.

- Nasz obiekt wystawienniczy oferuje wręcz wymarzone warunki do organizacji takich wystaw, na których można zaprezentować swój sprzęt pracujący na stoisku – mówi Tomasz Raczyński, prezes Expo Silesia.

W Expo Silesia spotkają się producenci i dystrybutorzy wszelkiego rodzaju obrabiarek do metalu, oprzyrządowania technicznego, narzędzi i urządzeń kontrolno-pomiarowych, a także firmy dostarczające technologii i wyposażenia linii produkcyjnych. Udział w targach zapowiadają goście z kilkunastu państw, m.in. z Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy, Rosji, Austrii, Szwajcarii, czy też odległych Chin i Stanów Zjednoczonych.

Targi potrwają do 1 października. Organizatorzy zapraszają do Expo Silesia w Sosnowcu w godzinach 9.00-17.00.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zagospodarować potencjał zlikwidowanej kopalni? Mają na to pomysł

Nieczynne szyby kopalniane zostaną wykorzystane jako system poboru i zatłaczania wód

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem

Wyjazd na wakacje w lecie planuje 79 proc. Polaków, a połowa z nich nie opuści kraju - wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej i Travelist. Uczestnicy badania szacują, że koszt wyjazdu w tym roku na jedną osobę wyniesie od 1001 do 2000 zł.

Transformacja ciepłownictwa w kierunku niższych emisji, przy stabilnych cenach ciepła?

Zmniejszenie poziomu emisji dwutlenku węgla przez sektor ciepłownictwa przy zachowaniu bezpieczeństwa dostaw ciepła i akceptowalnych cen dla odbiorców - to główny cel projektu uchwały o strategii ciepłownictwa, którego założenia opublikowano we wtorek.

Znieśli zakaz budowy nowych elektrowni jądrowych

Szwajcarski parlament zatwierdził zniesienie zakazu budowy nowych elektrowni jądrowych, obowiązującego od 2017 r. Kraj reaguje na przewidywany wzrost zużycia energii elektrycznej i obawy o bezpieczeństwo dostaw, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej budowy nowych bloków.