Dziewięć postulatów Platformy Obywatelskiej

fot: ARC

Deklaracja obejmuje 9 konkretnych postulatów, pod którymi podpisali się wszyscy kandydaci Platformy Obywatelskiej w wyborach do europarlamentu

fot: ARC

We wtorek, 23 kwietnia w Sosnowcu odbyło się posiedzenie Rady regionu Śląskiego Platformy Obywatelskiej, w którym udział wziął Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna - poinformowało portal netTG.pl regionalne biuro prasowe Platformy Obywatelskiej RP.

Podczas posiedzenia przez aklamację została przyjęta deklaracja, zobowiązująca kandydatów do prezentowania ważnych wyzwań stojących przed województwem śląskim oraz odpowiedniego kształtowania polityk europejskich.

Deklaracja obejmuje 9 konkretnych postulatów, pod którymi podpisali się wszyscy kandydaci Platformy Obywatelskiej w wyborach do europarlamentu: Jerzy Buzek, Mirosława Nykiel, Jan Olbrycht, Marek Plura, Joanna Sekuła i Paweł Kobyliński. 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

20 nowych tramwajów do końca sierpnia na śląskich torach

Tramwaje Śląskie dostały 136 mln złotych z KPO. Pozwoli to na zakup 20 nowoczesnych wagonów. 

Niebezpieczne manewry na S1. Co skłania kierowców do zawracania przed tunelami?

Obejście Węgierskiej Górki na drodze ekspresowej S1 to jedna z najbardziej malowniczych tras w Polsce. Są tam imponujące estakady, mosty i tunele. I właśnie przed tunelami na tej trasie część kierowców „głupieje” – zawraca i jedzie pod prąd. Dlaczego tak się zachowują? - Znamy prawdopodobną przyczynę – informują w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

20. Marsz Autonomii z poparciem dla języka śląskiego

W sobotę, 11 lipca, jubileuszowy Marsz Autonomii przejdzie ulicami Katowic.

Inflacja na koniec roku wyniesie 2,9 procent? Tak przewiduje NBP

Według centralnej ścieżki projekcji, którą w piątek opublikował Narodowy Bank Polski, inflacja na koniec 2026 r. wyniesie 2,9 proc., na koniec 2027 r. 2,7 proc., a na koniec 2028 r. 2,2 proc. Jednocześnie wzrost PKB na koniec br. powinien wynieść 3,7 proc.