Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 736.96 USD (-0.20%)

Srebro

76.90 USD (-0.15%)

Ropa naftowa

99.03 USD (+4.76%)

Gaz ziemny

2.70 USD (+0.11%)

Miedź

6.02 USD (-0.10%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 736.96 USD (-0.20%)

Srebro

76.90 USD (-0.15%)

Ropa naftowa

99.03 USD (+4.76%)

Gaz ziemny

2.70 USD (+0.11%)

Miedź

6.02 USD (-0.10%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Dyskutowali o tym, jak kształcić górnicze kadry

1685110140 konfrencjajsw dlach

fot: JSW/Dawid Lach

Konferencję otworzyli: prezes JSW Tomasz Cudny, wiceminister aktywów państwowych Piotr Pyzik oraz prezes JSW SiG Gabriel Cyrulik

fot: JSW/Dawid Lach

W piątek, 26 maja, w Katowicach odbyła się konferencja pt. „JSW – wydobywamy pokłady wiedzy, kompetencji i umiejętności”. Podczas konferencji zaprezentowano działania edukacyjne podejmowane przez spółkę.

Organizatorem konferencji była Jastrzębska Spółka Węglowa oraz spółka JSW Szkolenie i Górnictwo. Jak wskazali organizatorzy przedmiotem konferencji była prezentacja pełnego spektrum działań edukacyjnych podejmowanych przez Grupę Kapitałową JSW, osiągnięć oraz kierunków i metod rozwoju w tej dziedzinie. Oprócz przedstawicieli górniczego koncernu w wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele środowiska nauki i edukacji.

Konferencję otworzyli: prezes JSW Tomasz Cudny, wiceminister aktywów państwowych Piotr Pyzik oraz prezes JSW SiG Gabriel Cyrulik.

- W jednym miejscu spotkają się fachowcy i w jednym miejscu będziemy mogli pokazać całość naszych działań, która jest podejmowana w Grupie Kapitałowej JSW w obszarze szeroko rozumianej edukacji i szkolenia. Wszyscy wiemy, że węgiel koksowy, który wydobywamy w naszych kopalniach będzie potrzebny jeszcze przez wiele lat, ale żeby być efektywnym trzeba się doskonalić. Dlatego w naszej spółce kwestia doskonalenia zawodowego i szkolenia zajmuje bardzo ważne miejsce. Współpracujemy z instytutami, uczelniami wyższymi, co jest bardzo dobrze odbierane przez naszych pracowników – wskazał na wstępie prezes Cudny.

Jak zaznaczył równie cenna jest współpraca ze szkołami zawodowymi.

- One kształcą nam pracowników, którzy są już fachowcami, bo zanim do nas przyjdą już nabywają doświadczenia. Uczniowie, którzy wychodzą z tych szkół już wcześniej podczas praktyk mają okazję poznać miejsca, gdzie kiedyś będą pracować – mówił Cudny.

- JSW w tym roku świętuje swoje 30-lecie. Przez te 30 lat zmieniło się bardzo dużo. Zmienił się też sposób prowadzenia szkoleń, edukacji i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Moi poprzednicy, którzy w 2014 roku powołali do życia spółkę JSW SiG wpadli naprawdę na świetny pomysł, aby w jednej strukturze organizacyjnej uchwycić te obszary, które dynamicznie się zmieniają i włączyć je w szkolenie i kształcenie w GK JSW. To zdało egzamin. To, co robi SiG, jak podnosi kwalifikacje naszych pracowników i wprowadza nowotarskie i bardzo nowoczesne rozwiązania edukacyjne zasługuje na duże uznanie – stwierdził szef JSW.

Jak podkreślił prezes Cudny konferencja to również okazja do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy praktykami i teoretykami.

O potrzebie organizowania takich wydarzeń mówi wiceminister aktywów państwowych Piotr Pyzik.

- Nie zwlekając i nie szczędząc, ani środków, ani czasu, podążajcie tym kierunkiem. Dlatego, że jakość kwalifikacje i merytoryka, to będą te podstawowe kwestie, które będą niezbędne przy realizacji stojących przed nami zadań. Wszystko się zmienia, wszystko idzie do przodu i my musimy być na to przygotowani. To oznacza, że musimy przygotowywać kadry – argumentował wiceszef MAP.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

Pgg

Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

GKS Tychy podczas meczu z ŁKS-em Łódź świętował 55. urodziny. Nie brakowało górniczych akcentów

18 kwietnia piłkarze GKS-u Tychy uczcili 55-lecie klubu w wyjątkowej oprawie silnie zakorzenionej w górniczej tradycji regionu. Spotkanie z ŁKS-em Łódź, wygrane 3:2, stało się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także symbolicznym hołdem dla pracy pokoleń górników.

Enea chce w tym roku przygotować znaczące inwestycje w magazyny energii

Enea chce w tym roku skupić się na przygotowaniu inwestycji w magazyny energii - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Bartosz Krysta. Wartość inwestycji na ten cel wrośnie jednak dopiero w przyszłym roku.