DSS podpisało umowę ze Skarbem Państwa na przejęcie akcji KSS

Kss zlotoryja ciag kss com pl

fot: kss.com.pl

KSS w Złotoryi koncentruje się na eksploatacji surowców skalnych, głównie bazaltu. Wytwarza również kruszywa drogowe.

fot: kss.com.pl

Surowce Skalne Zachód (SSZ), spółka zależna od Dolnośląskich Surowców Skalnych (DSS), podpisały z Ministerstwem Skarbu Państwa umowę, która umożliwi im przejęcie 85 proc. akcji prywatyzowanej spółki Kopalnie Surowców Skalnych w Złotoryi – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez spółkę.

 

Kontrakt został podpisany 3 listopada br. Umożliwi on nabycie SSZ 663.000 akcji KSS stanowiących 85 proc. jej kapitału zakładowego.

 


– Prace nad przejęciem dwóch prywatyzowanych spółek idą zgodnie z założeniami. Kilka dni temu podpisaliśmy umowę dotyczącą Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Teraz znacząco zbliżyliśmy się do Kopalni Surowców Skalnych. Przejęcie obu spółek praktycznie automatycznie wpłynie na skokowy wzrost przychodów, dostęp do nowych rynków, a także rozbudowę oferty produktowej – komentuje Jan Łuczak, prezes DSS i SSZ. – Już dziś DSS jest jednym największych graczy na polskim rynku kruszyw. Po zakończeniu akwizycji nasza pozycja jeszcze bardziej zostanie wzmocniona.

 

Umowa zostanie wykonana po otrzymaniu przez SSZ od Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostatecznej decyzji wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji w związku z nabyciem akcji KSS. Po tej decyzji SSZ zapłaci Skarbowi Państwa za akcje prywatyzowanej spółki. Wartość transakcji oraz cena jednostkowa akcji zostaną upublicznione po otrzymaniu przez SSZ odcinka zbiorowego akcji (dokument potwierdzający własność wszystkich sprzedawanych przez Skarb Państwa akcji).

 


SSZ zobowiązał się od dnia przeniesienia własności akcji do 31 grudnia 2012 roku zachowania kontroli nad KSS oraz nieograniczania prowadzenia przez tę spółkę podstawowej działalności polegającej na wydobywaniu oraz przerobie kruszywa łamanego. SSZ zobowiązał się, że KSS w okresie 36 miesięcy od dnia przeniesienia własności akcji utrzyma dotychczasowy stan zatrudnienia pracowników.
 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów. 

Wiemy, ile w piątek zapłacisz za benzynę. Będzie taniej

W piątek litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,95 zł, benzyny 98 - 6,65 zł, a diesla - 6,12 zł - wynika z czwartkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że ceny maksymalne obu rodzajów benzyny będą niższe niż w czwartek, a cena diesla będzie wyższa.