Drugie podejście do prywatyzacji Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa

Cztery ofert wpłynęły do Ministerstwa Skarbu w odpowiedzi na publicznie ogłoszone w dniu 21 lipca 2010 roku zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia 459 000 akcji należących do Skarbu Państwa, a stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa. Chęć uczestnictwa w prywatyzacji COIG - wyraziły: Asseco Poland SA, B 3 SYSTEM SA, INFOVIDE-MATRIX SA oraz Web Inn SA – dowiedział się portal nettg.pl w Ministerstwie Skarbu. Oferty można było składać do 15 września br.

 


Przypomnijmy, że w styczniu br. Ministerstwo Skarbu Państwa zdecydowało o niedopuszczeniu do negocjacji, w sprawie zakupu akcji Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa, żadnego z potencjalnych inwestorów, którzy w 2009 roku złożyli swoje oferty.


Były to wówczas: Asseco Poland, Węglokoks, Web Inn, Ericpol Telecom, Infovide-Matrix, B3System oraz Optimus.
 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Klasyka kina i muzyka w kopalni

Film i muzyka dobrze się łączą także w przestrzeni postindustrialnej. Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zaprasza na pokaz filmu niemego Charliego Chaplina pt. "Brzdąc" z muzyką na żywo.

PGG zaprasza do współpracy przy projektach farm fotowoltaicznych

PGG szuka partnerów do budowy farm fotowoltaicznych. Potencjalną lokalizacją m.in. Ruda Śląska

Polska Grupa Górnicza zaprasza do współpracy przy projektach farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 36 MWp. 

Wypadek w kopalni Marcel

W wypadku na terenie kopalni Marcel w Radlinie poszkodowany został górnik.

148 załóg na śląskich oesach! W ostatni weekend lipca 82. Rajd Polski (i nie tylko)

Po dwóch dekadach na szutrowych trasach Warmii i Mazur Rajd Polski przenosi się do województwa śląskiego. 82. edycji Rajdu Polski towarzyszą 10. Rajd Śląska czy Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. W sumie na śląskich odcinkach specjalnych w ostatni weekend lipca pojawi się rekordowa liczba aż 148 załóg – informują organizatorzy wydarzenia z Fundacji Automobilistów.