Druga odsłona Women Ecoren Cup rozstrzygnięta

Juniorki1

fot: ARC/KGHM Ecoren

Podczas turnieju nie brakowało ani efektownych strzałów, ani bramkarskich parad...

fot: ARC/KGHM Ecoren

Zakończył się cykl halowych turniejów piłki nożnej dziewcząt Women Ecoren Cup. W lubińskiej hali w dwóch edycjach imprezy spotkało się około 120 piłkarek – podało biuro prasowe KGHM Ecoren.

Wśród drużyn ligowych triumfowały zawodniczki AZS Wrocław, natomiast pojedynki toczone między czterema uczniowskimi klubami sportowymi z regionu wygrała ekipa Zespołu Szkół Złotoryja.

Spotkania piłkarek zaplanowano tak, by swoje umiejętności i piłkarski talent zaprezentowały najpierw starsze dziewczęta (tę edycję turnieju rozegrano 10 lutego), a miesiąc później zawody rozegrały juniorki do lat 15.

Druga odsłona Women Ecoren Cup była interesująca nie tylko ze względu na widowiskowość tej dyscypliny, ale także i dlatego, że młodsze reprezentantki – a zwłaszcza gospodynie, podopieczne klubu Ecoren Ziemia Lubińska – nie chciały wypaść słabiej od swoich starszych koleżanek. A ponieważ bardzo poważnie potraktowały wyzwanie, a droga do finału nie była łatwa (sześć reprezentacji rozgrywało mecze systemem każdy z każdym), więc zgromadzona w hali publiczność oglądała spotkania dynamiczne, pełne zaangażowania i walki, w których zawodniczki nie oszczędzały ani siebie, ani przeciwniczek.

Ponieważ gospodarze turnieju zaprosili do udziału również cztery uczniowskie kluby sportowe z regionu, dlatego sobotnie mecze rozdzielono na dwie tury: najpierw grały drużyny z zespołu szkół w Złotoryi oraz w Chocianowie, z gimnazjum w Prochowicach oraz z klubu ŁKS Odra Chobienia. Wygrały uczennice ze Złotoryi, zdobywając najwięcej punktów (7 punktów, następna ekipa – z Chobieni – zebrała 4 punkty).

- Chodziło o to, by na turnieju spotkały się dziewczyny, które grają na różnym poziomie. W ten sposób te, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z piłką nożną, miały okazję podpatrywania i uczenia się od tych już bardziej doświadczonych – mówi Mariusz Bober, prezes KGHM Ecoren, spółki sponsorującej lubińską drużynę. – Zwłaszcza, że w dalszej części sobotniego turnieju, w której występowały drużyny profesjonalne, nie zabrakło prawdziwego mistrza w tej dyscyplinie: zespołu AZS Wrocław.

Wrocławianki zdominowały rozgrywki, zajmując z 13 punktami pierwsze miejsce w tabeli. W pięciu meczach z pozostałymi drużynami piłkarki AZS Wrocław strzeliły 15 bramek, a straciły ich tylko cztery. Kolejne miejsce na podium – z dorobkiem 11 punktów (oraz 11 zdobytymi i czterema utraconymi golami) – wywalczyła pierwsza drużyna gospodyń, LUKS Ecoren Ziemia Lubińska. Niestety, drugiej drużynie z Lubina nie udało się wejść do ścisłej czołówki: ostatecznie uplasowała się na miejscu piątym, ustępując pola nie tylko wspomnianym mistrzyniom, ale także zawodniczkom UKS Gwiazda Kalisz (pozycja trzecia) i LKS Rolnik Biedrzychowice (pozycja czwarta). Tabelę zamyka MZKS Chrobry Głogów.

Wszystkie drużyny biorące udział w rozgrywkach otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy z rąk wiceprezesa KGHM Ecoren Bohdana Pecuszoka, nagrody czekały również na wyróżniające się podczas turnieju piłkarki: Andżelikę Dąbek (najlepszą bramkarkę) i królową strzelców Magdalenę Domagalską – obie występują w AZS Wrocław. Natomiast najlepszą zawodniczką została wybrana Ewa Tarnowska z Ecoren Ziemi Lubińskiej I.

- Przed nami początek sezonu wiosennego, dobrze więc było spotkać się i rozegrać kilka poważnych spotkań przed tak ważnym okresem – dodaje Janusz Przybyło, trener Ecoren Ziemi Lubińskiej. – Chociaż juniorki nie powtórzyły sukcesu starszych dziewcząt, to jednak ich występ w turnieju można również zaliczyć do udanych.
KGHM Ecoren już szykuje się do kolejnej edycji zawodów Ecoren CUP – wakacyjnego turnieju podwórkowych drużyn w piłce nożnej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem

Wyjazd na wakacje w lecie planuje 79 proc. Polaków, a połowa z nich nie opuści kraju - wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej i Travelist. Uczestnicy badania szacują, że koszt wyjazdu w tym roku na jedną osobę wyniesie od 1001 do 2000 zł.

1761917515 waskotorowka

Nocna Szychta z koleją wąskotorową

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych rozpoczęło sezon wakacyjny z nowym rozkładem jazdy. Teraz kursy będą się odbywać na pełnej trasie, czyli do Miasteczka Śląskiego. Ale atrakcji przygotowano o wiele więcej.

Kopalnie, dziedzictwo i technologie przyszłości na europejskim szlaku

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, były gospodarzami III Międzyregionalnych Spotkań Partnerów projektu Digi Content Interreg Europe. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele regionów i instytucji z różnych krajów Europy, którzy wspólnie analizowali rolę nowoczesnych technologii w ochronie, dokumentowaniu i udostępnianiu dziedzictwa kulturowego.

Wyjątkowa wystawa w Bieruniu. Odkryj fascynujące tajemnice KWK Piast

Na rynku w Bieruniu stanęła plenerowa wystawa „Bieruńsko gruba. Moje miejsce na ziemi”. Ekspozycja, którą można oglądać od 20 czerwca, przedstawia historię KWK Piast oraz losy lokalnej społeczności związanej z zakładem. Prezentowane są na niej materiały archiwalne oraz fotografie autorstwa Tomasza Liboski.