Drożeją miedź i nikiel

Na giełdzie metali w Londynie ceny miedzi lekko rosną - informują w czwartek maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6 tys. 637 dol. za tonę, czyli o 0,3 proc. więcej. Maklerzy dodają, że dla inwestorów ważne są rosnące notowania niklu.

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na czerwiec zdrożała o 0,8 proc., do 46 tys. 570 juanów (7 tys. 489 dol.).

Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi drożeje o 0,3 proc., do 3,0255 dol.

Uwaga inwestorów znów skierowana jest na notowania niklu, który drożeje o 0,8 proc., do 18 tys. 3 dol. za tonę.

Od początku 2014 r. nikiel zdrożał już o 30 proc.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Rury fabryka nord sream com

Rosjanie bez odszkodowania za zniszczenie Nord Stream

Ubezpieczyciele nie wypłacą spółce Nord Stream odszkodowania za zniszczenie gazociągu. Taką decyzję podjął sąd w Londynie. Oddalił żądanie Rosjan. Spółce nie należą się pieniądze, ponieważ polisy nie obejmują szkód wojennych. Chodzi o 580 mln zł.

Ćwiczenia w spółce Rosomak: Jest gotowość na sytuacje kryzysowe

Na terenie firmy Rosomak odbyły się ćwiczenia obejmujące symulację incydentu z udziałem drona, którego scenariusz zakładał uderzenie w teren i budynek zakładu. Wzięli w nim udział przedstawiciele kilku jednostek zajmujących się na co dzień m.in. sytuacjami kryzysowymi.

Nowa era odstraszania. Polska uruchomi produkcję autonomicznych pocisków Barracuda

Autonomiczne rakietowe pociski manewrujące dalekiego zasięgu Barracuda-500M będą montowane i produkowane w Polsce. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. (PGZ S.A.), Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 (WZL 2) oraz amerykańska firma Anduril Industries w poniedziałek, 6 lipca 2026 r., podpisały porozumienie w tej sprawie.

Będą zwolnienia grupowe w Walcowni Metali Dziedzice. Mają objąć prawie połowę załogi

Właściciel Walcowni Metali Dziedzice planuje zwolnienia grupowe w zakładzie. Mają dotyczyć 200 osób.