Dominik Kolorz o drodze do zielonej gospodarki

- Z tego, co usłyszeliśmy, wydaje się , że przejście w kierunku zielonej gospodarki i w kierunku tzw. sprawiedliwej transformacji będzie praktycznie rzecz biorąc niemożliwe – tak lider śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz odniósł się do wystąpień unijnych i państwowych urzędników, którzy w poniedziałek, 27 stycznia, w Katowicach brali udział w konferencji „W kierunku zielonej gospodarki”.

Przewodniczący przyznał, że cały plan opiera sprawiedliwej transformacji opiera się na dużym stopniu ogólnikowości.

- Okazuje się, że z zapowiadanych setek miliardów euro na transformację, tak naprawdę mamy dodatkowo 2 mld euro, a faktycznego plany transformacji to w zasadzie nie ma. To wszystko jest na bazie dużego stopnia ogólnikowości – ocenił Dominik Kolorz.

- Zapewnia się nas o czymś, o czym nie wiedzą nawet ci, którzy nas zapewniają, że ta transformacja będzie sprawiedliwa – stwierdził związkowiec. Dodał, że w Polsce już podejmowano takie próby i niestety przyniosły one złe doświadczenia dla ludzi.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych. I znów pięknie nam zagrały!

W sobotę 22 sierpnia w parku im. Augustyna Kozioła w Rudzie Śląskiej odbył się 25. już Festiwal Orkiestr Dętych. Jak zwykle miłośnicy orkiestr mogli liczyć na świetną zabawę, wysłuchali, oprócz tradycyjnych śląskich melodii, światowe przeboje muzyki rozrywkowej. 

Likwidacja, czyli co dalej z naszą kopalnią

O czym pisaliśmy 30 lat temu? Przede wszystkim o likwidacji KWK Żory i wypadku w kopalni Szczygłowice. Ale w 33. numerze „Trybuny Górniczej” z 22 sierpnia 1996 r. znalazło się wiele innych interesujących tematów.

Co już zrobiono w sprawie JSW?

Na swoim facebookowym profilu minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podsumował, co już udało się zrobić w sprawie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Napisał m.in. o braku odwagi decydentów w zakresie wdrożenia głębokiej restrukturyzacji, która mogłaby ustabilizować finanse spółki w trudnych czasach.

Agencja Fitch potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A-

Agencja Fitch potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A- i jednocześnie utrzymała negatywną perspektywę ratingu - podało w piątek Ministerstwo Finansów. Fitch spodziewa się, że deficyt finansów publicznych w 2027 r. wyniesie 6,7 proc. a wzrost PKB wyniesie 2,9 proc.