Diamentowa kopalnia „Bobrek-Centrum”

Bobrek centrum kwsa pl

fot: kwsa.pl

Energie wstrząsu w kopalni Bobrek-Centrum ustalono na 1x107 J

fot: kwsa.pl

O dziewięciu nowo nagrodzonych wzrośnie dziś lista laureatów „Czarnych Diamentów”, nadawanych przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego i kapitułę tego prestiżowego wyróżnienia. Na wieczornej gali w Teatrze Ziemi Rybnickiej „diamentowe” statuetki odbiorą przedstawiciele przedsiębiorstw przemysłowych, instytucji finansowych i kulturalnych oraz firm usługowych i rzemieślniczych. W gronie laureatów dwunastej już edycji nagrody znalazła się - należąca do Kompanii Węglowej - kopalnia „Bobrek-Centrum”.

 

- Diament jest najszlachetniejszą postacią węgla. Nasz „Czarny Diament” nabiera blasku i prestiżu z roku na rok. Jego statuetka znajduje się między innymi w reprezentacyjnym holu krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, w ciągu 12 edycji nagrodę przyjęło wiele wybitnych osobistości ze świata gospodarki, kultury i polityki. Statuetkami nagradzamy nieprzeciętne osiągnięcia w rozmaitych dziedzinach aktywności, w tym te ekonomiczne, ale przede wszystkim świadczenie dobra - jak w przypadku firm - tak dla pracowników, jak i ich otoczenia. Nieprzypadkowo rekomendacje do nagrody napływają głównie od wojewody oraz prezydentów i burmistrzów miast, bo to oni w najbardziej czytelny sposób weryfikują na co dzień to dobro, świadczone przez laureatów. Ale kapituła, w której zasiadają m. in. rektorzy wszystkich śląskich wyższych uczelni, wysoko punktuje też współpracę nominowanych do nagrody z nauką - powiedział nettg.pl Andrzej Żylak, prezes zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego.

 

Wśród laureatów „Czarnego Diamentu 2010” jest - powtórzmy - kopalnia „Bobrek-Centrum”.

 

- Cieszymy się niezmiernie, że znaleźliśmy się w gronie laureatów nagrody „Czarny Diament”. Traktujemy ją jako ogromne wyróżnienie dla naszej kopalni. Jako zakład, należący do Kompanii Węglowej, zostaliśmy docenieni za wysoką jakość produkcji, inwestowanie i rozszerzanie parku maszynowego, dbałość o ochronę środowiska, rzetelność w obsłudze klienta oraz innowacyjność w procesie technologicznym produkcji węgla. Zarazem jednak również za twórcze współdziałanie z samorządem gospodarczym i terytorialnym oraz za wspieranie inicjatyw społecznych, kulturalnych i charytatywnych w regionie. Codzienna, ciężka i rzetelna praca w niebezpiecznych warunkach przynosi wymierne efekty nie tylko w postaci dodatniego wyniku finansowego, ale również jest powodem do dumy dla wszystkich naszych pracowników. Cieszymy się, że górniczy trud, poparty nowoczesnością rozwiązań technicznych i technologicznych, został zauważony i doceniony. Myślę, że dzięki tej nagrodzie, firma, którą reprezentujemy, będzie jeszcze lepiej rozpoznawalna - komentował przyznanie „Czarnego Diamentu” dla nettg.pl Leonard Klabis, dyrektor techniczny Centrum Wydobywczego „Północ”.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Na tegoroczne wakacje wydamy średnio niemal 300 zł więcej na osobę niż rok temu

Średnio 2042 zł wyda statystyczny Polak na tegoroczne wakacje; to o niemal 300 zł więcej niż rok wcześniej - wynika z badania "Wakacyjny Portfel Polaków 2026". Przeciętne gospodarstwo domowe na letni wypoczynek przeznaczy ok. 5,1 tys. zł, czyli ponad 700 zł więcej niż w 2025 r.

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów.