Deputaty: w SRK do sprawdzenia pozostało 7 tysięcy wniosków

kolejka w kopalni sośnica po wnioski o wypłatę rekompensaty za utracony deputat, pierwszy dzień wydawania formularzy

fot: Beata Szenowska/ARC

Z urzędów gmin od wtorku do notariuszy odsyłani są emeryci, którzy przyszli potwierdzić podpis zgodnie z instrukcją na wnioskach

fot: Beata Szenowska/ARC

Spółce Restrukturyzacji Kopalń pozostało jeszcze do weryfikacji ponad 7 tysięcy wniosków dotyczących wypłat rekompensat za utracone prawo do bezpłatnego węgla - zawiadomiło we wtorek 27 lutego portal nettg.pl biuro prasowe SRK.

W sumie w zespole SRK od początku rozpatrywania dokumentów sprawdzono ok. 180 tysięcy wniosków. Negatywnie zweryfikowano 17 tysięcy z nich - podała spółka.

Dziennie rozpatrywanych jest ponad 800 wniosków.
- To najtrudniejszy etap w procesie ich dotychczasowej weryfikacji. Problemem nadal pozostaje brak kontaktu z osobami, których wnioski wymagają uzupełnienia o dokumenty pozwalające na wypłatę 10 tysięcy złotych. Zainteresowani przesyłają brakujące dokumenty listownie bądź na e-maile pracowników weryfikujących wnioski w trzech punktach obsługi klienta - informują pracownicy SRK.

- Wysyłamy również listowne prośby o uzupełnienie niezbędnych dokumentów – podkreśla Tomasz Cudny, prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń.
- Dotychczas wysłaliśmy ponad tysiąc takich listów. Pracownicy spółki kontaktują się także z wnioskodawcami w ich miejscach zamieszkania - dodaje.

Spółka informuje wszystkich zainteresowanych, że od decyzji odmownych przysługuje wnioskodawcom odwołanie do właściwego sądu pracy w terminie 14 dni od momentu otrzymania decyzji.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jak zagospodarować potencjał zlikwidowanej kopalni? Mają na to pomysł

Nieczynne szyby kopalniane zostaną wykorzystane jako system poboru i zatłaczania wód

Większość Polaków chce wyjechać na wakacje latem

Wyjazd na wakacje w lecie planuje 79 proc. Polaków, a połowa z nich nie opuści kraju - wynika z badania Polskiej Organizacji Turystycznej i Travelist. Uczestnicy badania szacują, że koszt wyjazdu w tym roku na jedną osobę wyniesie od 1001 do 2000 zł.

Transformacja ciepłownictwa w kierunku niższych emisji, przy stabilnych cenach ciepła?

Zmniejszenie poziomu emisji dwutlenku węgla przez sektor ciepłownictwa przy zachowaniu bezpieczeństwa dostaw ciepła i akceptowalnych cen dla odbiorców - to główny cel projektu uchwały o strategii ciepłownictwa, którego założenia opublikowano we wtorek.

Znieśli zakaz budowy nowych elektrowni jądrowych

Szwajcarski parlament zatwierdził zniesienie zakazu budowy nowych elektrowni jądrowych, obowiązującego od 2017 r. Kraj reaguje na przewidywany wzrost zużycia energii elektrycznej i obawy o bezpieczeństwo dostaw, zwłaszcza w miesiącach zimowych. Nie podjęto jednak jeszcze decyzji w sprawie ewentualnej budowy nowych bloków.