Debiut Enei - w połowie października, PGE - w I kwartale 2009 r.
Wiceminister wyjaśnił, że podwyższenie kapitału Enei wyniesie 30 proc. - Po debiucie taka wartość akcji będzie w rękach inwestorów finansowych, branżowych oraz indywidualnych - powiedział.
- W drugim etapie Enea będzie w pełni sprywatyzowana. Pełną prywatyzację chcemy przeprowadzić do końca 2009 roku - dodał Bury.
Skarb Państwa zamierza połączyć drugi etap prywatyzacji spółki Enea z prywatyzacją Kopalni Węgla Brunatnego (KWB) Konin oraz KWB Adamów - podał pb.pl.
Wiceminister podtrzymał, że debiut PGE nastąpi w pierwszym kwartale 2009 roku.
- PGE znajduje się w grupie spółek strategicznych. Pierwszy etap prywatyzacji tej grupy to wejście na giełdę; podniesienie kapitału wyniesie 10-20 proc. - wyjaśnił.
Grupa energetyczna PGE powstała na bazie 11 spółek energetycznych o łącznej wartości aktywów ok. 38 mld zł. W jej skład wchodzą: Polskie Sieci Elektroenergetyczne, dwaj producenci energii elektrycznej: BOT Górnictwo i Energetyka (dwie kopalnie i trzy elektrownie), Zespół Elektrowni Dolna Odra (ZEDO) oraz osiem spółek dystrybucyjnych.
Enea zajmuje się też przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej.