Dariusz Trzcionka ponownie przewodniczącym Kadry

1716270400 kadratrzcionka

fot: Facebook Kadra

Dariusz Trzcionka został ponownie wybranym przewodniczącym Porozumienia Związków Zawodowych Kadra

fot: Facebook Kadra

Dariusz Trzcionka został ponownie wybranym przewodniczącym Porozumienia Związków Zawodowych Kadra. IX Zjazd Krajowy w poniedziałek, 20 maja, wybrał władze Porozumienia Związków Zawodowych Kadra na kolejną kadencję 2024-2029.

Kadra świętuje w tym roku 35-lecie założenia. Dariusz Trzcionka na IX Zjeździe Krajowym został wybrany ponownie przewodniczącym. Wiceprzewodniczącymi zostali: Bogusław Studencki, Krzysztof Stanisławski, Kamil Załuski.

- Są dwie podstawowe i najważniejsze sprawy, które udało nam się zrobić. Chodzi o dwie umowy społeczne – pierwsza to umowa dla górnictwa kamiennego oraz druga umowa o funkcjonowaniu sektora węgla brunatnego i energetyki - mówił Dariusz Trzcionka w wywiadzie dla portalu nettg.pl Gospodarka – Ludzie. - Dla nas jako Kadry ważne jest patrzenie z perspektywy praktyków, jak poszczególne działy gospodarki funkcjonują, co należałoby poprawić i co należy zrobić, żeby życie gospodarcze w naszym kraju się poprawiło. Dlatego kluczową rzeczą, o której cały czas mówimy, jest tworzenie nowych miejsc pracy dobrze płatnych. Czas węgla i stali tak naprawdę dobiega końca. To oczywiście jeszcze jakiś czas potrwa, co najmniej do 2049 roku, ale my już teraz musimy zadbać o stworzenie nowych, bezpiecznych i dobrze płatnych miejsc pracy - dodał.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Spółdzielnia energetyczna Węglokoksu stawia na rozwój

Spółdzielnia Energetyczna Węglokoks Energia SE 1 wkracza w kolejny etap rozwoju, konsekwentnie zwiększając skalę wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz rozszerzając grono odbiorców korzystających z zielonej energii produkowanej lokalnie.

Sklep PGG z nową funkcją. Odstąpienie od umowy online bez dodatkowych formalności

Polska Grupa Górnicza wprowadziła nowe rozwiązanie w swoim sklepie internetowym. Klienci mogą teraz odstąpić od umowy bezpośrednio z poziomu Profilu Klienta, bez konieczności wypełniania dodatkowych formularzy i wysyłania pism.

1541878885 solitaire rury zat finska nord stream 2

Podejrzany o wysadzenie Nord Streamu zatrzymany w Chorwacji. Wcześniej polski sąd odmówił wydania go Niemcom

Jak informują niemieckie media Wołodymyra Żurawlowa, obywatela Ukrainy podejrzanego przez prokuraturę Niemiec o udział w wysadzeniu gazociągów Nord Stream, zatrzymano w Chorwacji podczas zdjęć do thrillera "Snake Island" inspirowanego tym zdarzeniem.

Budżet Obywatelski Katowic 2026. Mieszkańcy wybiorą spośród 214 projektów

Zakończyła się merytoryczna ocena projektów zgłoszonych do XIII edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Pozytywnie zweryfikowano 214 z 268 propozycji, czyli blisko 80 proc. zgłoszonych zadań. Głosowanie mieszkańców odbędzie się od 10 do 23 września 2026 roku.