Czyste Technologie Węglowe: PKE i ZA Kędzierzyn zbudują elektrownię poligeneracyjną
fot: pke.pl
fot: pke.pl
Konferencja jest ona połączona z Targami Energetyki, w których uczestniczą 22 firmy produkujące energię lub urządzenia dla tego sektora.
W ramach planowanej inwestycji ZA Kędzierzyn myślą o zgazowaniu węgla wspólnie z Południowym Koncernem Energetycznym. Budowa instalacji mogłaby się zacząć w 2010 lub w 2011 roku, a cała inwestycja pochłonie ok. 2 mld złotych.
Czytaj też relację z pierwszego dnia konferencji CTW oraz rozmowę o projekcie:
Energetyka: Pod presją wyzwań
Ściążko: Elektrownia poligeneracyjna to dobry biznes