Czechy: OKD stawia na rugbistów

1352378685 rc hav ov

fot: RC Havířov

Rugbiści cieszą się, że ich partnerem będzie jedna z najprężniej działających w kraju spółek

fot: RC Havířov

Spółka węglowa OKD będzie sponsorować drużynę rugbistów RC Havířov. Zespół ten w ostatnim sezonie sięgnął po tytuł wicemistrza Czech.

- Jesteśmy nastawieni na długoletnią współprace. Środki finansowe, którymi OKD nas wesprze, skierowane zostaną w głównej mierze na szkolenie młodych zawodników i poprawę zaplecza socjalnego klubu - wyjaśnia Roman Cmiel, prezes hawierzowskiego klubu.

Rugbiści cieszą się, że ich partnerem będzie jedna z najprężniej działających w kraju spółek, ale warunek współpracy jest żelazny: utrzymywać wysoką formę i sięgać po kolejne mistrzowskie trofea.

- Wierze, że jest to możliwe - zapewnia Cmiel.

Działacze RC Havířov (Hawierzów) myślą również o uruchomieniu szkółki gry rugby. Treningami chcą objąć młodzież szkół podstawowych w mieście.

Warto wspomnieć, że spółka węglowa OKD finansowała już w swej działalności piłkarzy ręcznych Banika Karwina, a wcześniej także futbolistów Banika Ostrawa.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W Tatrach wyraźne ożywienie ruchu turystycznego

Obłożenie obiektów noclegowych pod Tatrami na koniec lipca wynosiło średnio ok. 75 proc., a w części hoteli sięgało 100 proc. - powiedział PAP Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej (TIG). Jak ocenił, po spokojnym początku wakacji wyraźne ożywienie nastąpiło od połowy lipca.

Posłuchać muzyki 320 metrów pod ziemią? Będzie można już jesienią

Kolejna edycja koncertu „Muzyka na Poziomie” odbędzie się jesienią w kopalni Guido w Zabrzu.

Książka na weekend: „Czterech zuchwałych”. O amerykańskich żołnierzach walczących w Europie

Brytyjski pisarz Alex Kershaw specjalizuje się w pisaniu, opartych na faktach, książek historycznych dotyczących drugiej wojny światowej. Na księgarskim rynku jest już jego najnowsza pozycja „Czterech zuchwałych”. To świetna opowieść o losach amerykańskich żołnierzy, którzy w czasie drugiej wojny światowej walczyli w północnej Afryce, Włoszech, Francji i w Niemczech.

Propozycja na piątek? Nocna szychta

W ostatnią lipcową noc będzie można się przekonać, jak wygląda Górny Śląsk po zmroku z okien kolei wąskotorowej.