COP14: Powstanie Fundusz Węglowy
Dodał, że te kraje chcą działać razem na rzecz rozwoju \"czystych technologii węglowych\". Zaznaczył, że ważna jest w tym procesie rola naukowców.
Wątek integrowania interesów państw, których gospodarka opiera się na węglu, m.in. poprzez ideę utworzenia Funduszu Węglowego, pojawiła się podczas czwartkowych obrad - poinformowała Magda Sikorska z biura prasowego organizatorów konferencji.
- To jest na razie taka luźna propozycja. Wydaje mi się, że bardzo wartościowa, bo nie jest istotne to, że to jest akurat węgiel. Ważne, żeby to były czyste technologie węglowe - podkreślił Nowicki.