COIG odnawia systemy informatyczne w spółkach
– Wdrożenie zrealizowano przy minimalnych kosztach w stosunkowo krótkim terminie na zasadzie zmiany wersji oprogramowania – wyjaśnia Dariusz Kotuchna z działu marketingu Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa w Katowicach.
Spodziewane w najbliższym czasie zamknięcie wdrożenia również w Katowickim Holdingu Węglowym spowoduje, że wszystkie spółki węglowe będą pracowały na jednolitym oprogramowaniu. W opinii ekspertów informatyki, jest to wysokiej klasy oprogramowanie, zbudowane w oparciu o kanony architektury korporacyjnej, a więc także przygotowane do pracy w środowisku portalu korporacyjnego i szyny integracyjnej (tzw. architektura SOA). Co istotne, zastosowane w kompleksie mechanizmy rozliczenia kosztów pozwalają na szersze niż do tej pory wykorzystanie rozwiązania dla celów kontrolingowych.