Cobra Europe – Made In Poland

fot: ARC

Pozytywny wizerunek spółki budują wspólnie prezes zarządu Markus Lamb (po prawej) oraz dyrektor sprzedaży krajowej i marketingu Jacek Pietruszka

fot: ARC

W 2016 roku spółka Cobra Europe z Piekar Śląskich, jeden z 3 głównych producentów taśm przenośnikowych tkaninowo-gumowych w Polsce, została włączona do niemieckiej grupy Rema Tip Top. Wraz ze zmianą właściciela zmienił się również skład osobowy. Od stycznia 2017 roku nowym Prezesem Zarządu Spółki został pan Markus Lamb, natomiast od grudnia 2017 nowym Dyrektorem Sprzedaży Krajowej i Marketingu został pan Jacek Pietruszka. Obaj panowie wspólnie tworzą nową strategię sprzedaży na rynku polskim oraz pracują nad zmianą postrzegania Spółki.

Lata zaniedbań i zły PR spowodowały, że część naszych partnerów nie może uwierzyć w fakt, że w Piekarach Śląskich znajduje się fabryka produkująca taśmy przenośnikowe, z własnym wydziałem włókienniczym, impregnacją, wydziałem wulkanizacji oraz laboratorium. Łącznie prawie 140 osób - podkreśla Markus Lamb, Prezes Zarządu Cobra Europe.

Opracowana, nowa strategia ma na celu zwiększenie widoczności Spółki na polskim rynku poprzez samodzielny udział w przetargach, podkreślenie innowacyjności oraz zwiększenie wkładu w naukę, badania i rozwój taśm przenośnikowych (udział w konferencjach, współpraca z ośrodkami naukowo-badawczymi). Począwszy od drugiego kwartału 2018 Spółka rozszerza również zakres produktów o akcesoria, takie jak odbojniki gumowe, okładki do gumowania bębnów oraz taśmy przenośnikowe dla przemysłu spożywczego.

Obserwując zmiany na polskim i międzynarodowym rynku taśmowym Zarząd Spółki nie skupia się tylko na sprzedaży i budowaniu pozycji rynkowej. W roku 2017 roku został wprowadzony ciągły proces doskonalenia jakości produktów, laboratorium Spółki zostało doposażone w nowy sprzęt do badania taśm, wydział wulkanizacji przeprowadził modernizację pras, wprowadzono nowy system postępowania z wyrobami niezgodnymi oraz detekcji błędów produkcyjnych. Również w zakresie innowacji Spółka prowadzi badania oraz stara się znaleźć nowe rozwiązania dla przenośników taśmowych. Po sukcesie taśmy
o rdzeniu aramidowym DX Flexamid w przemyśle miedziowym w 2017 roku otrzymano dopuszczenie dla tej taśmy dla przemysłu węglowego. Rok 2018 będzie zatem tym, w którym taśma z rdzeniem aramidowym „Made in Poland” będzie miała swój debiut w podziemnym przemyśle węgla kamiennego.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Łzy w cechowni i wagonik z ostatnią toną węgla. Historyczny koniec wydobycia w KWK Bielszowice

W czwartek, 25 czerwca, po 122 latach działalności symbolicznie zakończono wydobycie węgla w kopalni Bielszowice. - Przez te wszystkie dekady Bielszowice były naszym wspólnym domem i miejscem ciężkiej pracy. Złoża, które pozostawili nam nasi przodkowie, pozwoliły zbudować pomyślność wielu pokoleń - podkreślano podczas czwartkowej uroczystości.

Energetyczni giganci podpisali list intencyjny ws. odbudowy energetyki Ukrainy

Szefowie PGE, Orlenu, Enei i Tauronu podpisali w Gdańsku list intencyjny dotyczący zaangażowania w odbudowę ukraińskiej infrastruktury energetycznej. Minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podkreślił, że nie wyobraża sobie, żeby polskie firmy nie brały udziału w odbudowie Ukrainy.

Górnicza spółka wygrała proces z ekologami. Poszło o koncesję

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Fundacji Frank Bold. Tym samym zakończył się wieloletni spór dotyczący koncesji Kopalni Turów. 

Wiemy, ile w piątek zapłacisz za benzynę. Będzie taniej

W piątek litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,95 zł, benzyny 98 - 6,65 zł, a diesla - 6,12 zł - wynika z czwartkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że ceny maksymalne obu rodzajów benzyny będą niższe niż w czwartek, a cena diesla będzie wyższa.