Chyczewski: Enea na pewno trafi na giełdę
Michał Chyczewski, wiceminister skarbu, zapewnił uczestników III Kongresu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, że spółki energetyczne trafią na GPW.
- To jest pewne, tak samo jak w przypadku innych firm, które są przeznaczone do upublicznienia. Prace przygotowawcze trwają, ale jeśli otoczenie nie będzie sprzyjające, to zamrozimy przygotowania na samym finiszu – powiedział.
Chyczewski dodał przy tym, że BGŻ i Sklejka Pisz nie trafią już na GPW.
- Taką podjęliśmy już decyzję. Jeśli chodzi jednak o spółki energetyczne, to zainteresowanie inwestorów branżowych planowanymi ofertami jest bardzo duże po informacji, że w przyszłym roku będziemy sprzedawać pakiety kontrolne tych firm – powiedział.