Chiny: Rozpoczęło się 4. międzynarodowym forum na temat bezpieczeństwa pracy
- W spotkaniu bierze udział dwóch przedstawiciel Wyższego Urzędu Górniczego - Cezary Kula i Mirosław Krzystolik – powiedział nettg.pl Edyta Tomaszewska, rzeczniczka prasowa WUG.
Polscy delegaci przedstawiła na początku drugiej sesji referat w zakresie przepisów prawa i kodeksu etyki w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, organizację i działalność polskich służb ratownictwa górniczego oraz system przygotowania kadr dla bezpiecznego prowadzenia ruchu w zakładach górniczych.
Po referacie delegacja polska zaproszona została na spotkanie w dniu 20.11.08r. (czwartek) z Wiceministrem Państwowej Administracji Bezpieczeństwa Kopalń Węgla Kamiennego.
Konferencja w Chinach potrwa do 20 listopada.