CEZ chce wybudować w Skawinie blok gazowy o mocy 400 MW
.
- Mamy plany budowy nowych bloków w Polsce. Myślimy nad budową nowego bloku gazowo-parowego o mocy ok. 400 MW w Skawinie - powiedział w środę dziennikarzom Vladimir Cerny, dyrektor ds. strategii grupy CEZ dla Polski.
Dodał, że prace nad projektem są na wstępnym etapie.
Cerny powiedział podczas konferencji Europower, że CEZ chce w ciągu pół roku ruszyć z budową farm wiatrowych w Polsce.