Ceny ropy w Nowym Jorku w dół

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po wzroście jej zapasów w USA - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 97,75 USD, po spadku o 55 centów.

Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 15 centów, do 109,82 USD za baryłkę.

We wtorek Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że zapasy ropy w USA w ub. tygodniu wzrosły o 3 mln baryłek.

Zapasy benzyny spadły o 510 tys. baryłek, a paliw destylowanych wzrosły o 815 tys. baryłek - podał API.

W środę swoje wyliczenia przedstawi Departament Energii USA.

Analitycy szacują, że w ub. tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 3 mln baryłek, benzyny - spadły o 1 mln baryłek, a paliw destylowanych spadły o 1,8 mln baryłek.

"Spadki cen ropy to reakcja na dane o zapasach paliw w USA" - mówi Ric Spooner, główny analityk rynkowy w CMC Markets w Sydney.

Kontrakty na WTI na listopad, które wygasły we wtorek, staniały w Nowym Jorku na zamknięciu sesji tego dnia o 1,42 USD do 97,80 USD za baryłkę.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Ile wyniesie wzrost PKB w 2026 roku? Prognoza PKO BP

Wzrost PKB w 2026 r. wyniesie 3,5 proc., a w 2027 r. spowolni do 2,8 proc. ze względu na spadek inwestycji po zakończeniu Krajowego Planu Obudowy - prognozują ekonomiści banku PKO BP.

Saługa: Naszą ambicją jest, żeby przemysł nadal był na Śląsku

Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa stwierdził, że śląski przemysł musi dostosować się do pędzącego świata.

Huta Częstochowa zakończyła remonty i uruchomiła już produkcję zbrojeniową

Huta Częstochowa zakończyła prowadzone od maja tzw. remonty średnie stalowni oraz walcowni i przywraca pełną produkcję - poinformował  prezes huty Adrian Sienicki. Zaznaczył, że huta uruchomiła już produkcję zbrojeniową.

Studenci w Koksowni Przyjaźń. Zobaczyli mieszankę wsadową i baterie koksownicze

Jaką drogę musi pokonać bryła węgla, aby stała się jednym z najważniejszych surowców dla światowego hutnictwa? Odpowiedź na to pytanie poznawali studenci Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego podczas wizyty w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej należącej do JSW Koks.