Ceny miedzi spadają

HM Legnica kghm pl

fot: kghm.pl

HML KGHM

fot: kghm.pl

Ceny miedzi spadają w piątek rano, podczas gdy ceny aluminium rosną do najwyższych poziomów w ciągu ostatnich 9 miesięcy.

Ceny aluminium wzrosły o 22 proc. w tym roku.

Import aluminium do Chin, największego producenta i konsumenta surowca, wyniósł ponad milion ton w pierwszym półroczu tego roku i był 16 razy większy niż rok temu.

Cena miedzi na dostawy wrześniowe na giełdzie w Londynie spadła o 1 proc. do 5 tys. 476 USD za tonę.

Cena aluminium w Szanghaju na dostawy w listopadzie wzrosła o 2,4 proc., do 2 tys. 87 USD za tonę.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Trzeci moduł największego doku w tej części Europy zwodowany. Konstrukcja powstaje w Szczecinie

Dziobowy moduł doku dla Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” został w sobotę zwodowany na Odrze. Operacja zsunięcia i zanurzenia konstrukcji o masie 4 tys. ton trwała kilkanaście godzin. We wrześniu rozpocznie się scalanie trzech części 240-metrowego doku na wodzie.

Prawie 90 mieszkań na osiedlu KTBS przy ul. Kosmicznej już zajętych. W Katowicach powstanie kolejny budynek

Nowe osiedle Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Kosmicznej w Katowicach zaczyna tętnić życiem. Spośród 111 mieszkań blisko 90 przekazano już mieszkańcom, a wielu lokatorów zdążyło się wprowadzić. KTBS przygotowuje jednocześnie następną inwestycję mieszkaniową przy ul. Kossutha.

Wszystko o górniczych płacach. Jakie było średnie wynagrodzenie?

O czym pisaliśmy 30 lat temu? Przede wszystkim o płacach górników, które były zróżnicowane w zależności – na przykład – od kondycji kopalń i spółek węglowych. Ale w 31. numerze „Trybuny Górniczej” z 8 sierpnia 1996 r. znalazło się i wiele innych interesujących tematów.

SRK zachęca do oddawania krwi. Ważna każda kropla

W najbliższy wtorek, 11 czerwca, w Spółce Restrukturyzacji Kopalń odbędzie się akcja oddawania krwi.