Ceny miedzi spadają

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają w reakcji na dane o aktywności wytwórczej w Chinach, największego konsumenta metali na świecie.

Aktywność ta rośnie w wolniejszym tempie drugi miesiąc z rzędu, sygnalizując, że wzrost popytu na miedź może zwalniać - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na giełdzie metali LME w Londynie tanieje rano o 1,3 proc. do 6.430,75 USD za tonę.

Na giełdzie w Szanghaju metal w dostawach na październik staniał w czwartek o 1,1 proc. do 51.250 juanów (7.547 USD).

 -Spadki na giełdach wskazują na niedźwiedzie perspektywy dla gospodarki i popytu na metale - mówi Tan Wentao, analityk HNA Topwin Future Co. w Szanghaju.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wyższy II próg podatkowy? Domański: Pracujemy nad tym, aby było to możliwe w tej kadencji

Trwają prace nad projektem budżetu na 2027 r. i propozycjami zmian w systemie podatkowym - poinformował we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański, pytany o ewentualną podwyżkę drugiego progu podatkowego.

Historyczna twierdza w Siewierzu do remontu. Duże wsparcie z budżetu województwa

Zamek Biskupów Krakowskich w Siewierzu zostanie wyremontowany – informują w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. - Obiekt ten ma fundamentalne znaczenie dla polskiego dziedzictwa narodowego - zaznaczają w urzędzie. 

Nie trzeba wychodzić w upał. ZUS przypomina o e-wizycie

Zamiast wychodzić z domu podczas fali upałów, by skonsultować się z ekspertem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, można wybrać bezpieczną i wygodną rozmowę online – przypominają w ZUS. E-wizyta pozwala na kontakt z doradcą z każdego miejsca na świecie, wystarczy smartfon lub komputer z kamerą i dostęp do internetu.

5 sierpnia ostatni dzień. Nasze dokumenty mogą stracić ważność

Ministerstwo cyfryzacji przypomina użytkownikom aplikacji mObywatel o aktualizacji certyfikatów dokumentów. Termin mija 5 sierpnia.