Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.66 PLN (+0.92%)

KGHM Polska Miedź S.A.

314.65 PLN (-1.67%)

ORLEN S.A.

129.72 PLN (+1.19%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.55 PLN (-1.03%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.77 PLN (-1.35%)

Enea S.A.

22.42 PLN (-0.62%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.30 PLN (+0.60%)

Złoto

4 717.21 USD (-0.91%)

Srebro

75.47 USD (-2.85%)

Ropa naftowa

103.70 USD (+2.08%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.04%)

Miedź

6.03 USD (-1.65%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.66 PLN (+0.92%)

KGHM Polska Miedź S.A.

314.65 PLN (-1.67%)

ORLEN S.A.

129.72 PLN (+1.19%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.55 PLN (-1.03%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.77 PLN (-1.35%)

Enea S.A.

22.42 PLN (-0.62%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

25.30 PLN (+0.60%)

Złoto

4 717.21 USD (-0.91%)

Srebro

75.47 USD (-2.85%)

Ropa naftowa

103.70 USD (+2.08%)

Gaz ziemny

2.72 USD (+0.04%)

Miedź

6.03 USD (-1.65%)

Węgiel kamienny

106.45 USD (+1.43%)

CBA: Sprawa dotycząca Huty Łabędy jest rozwojowa

fot: ARC

W połowie tego roku Huta Łabędy uruchomiła wydział produkcji rur, który określany jest przez ekspertów jako jeden z najnowocześniejszych w Europie

fot: ARC

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 15 osób w sprawie dotyczącej działania na szkodę Huty Łabędy. W akcji wzięło udział 60 funkcjonariuszy Biura. Jak informuje CBA, sprawa jest rozwojowa.

Dochodzenie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Katowicach. To postępowanie dotyczy podejrzenia niedopełnienia obowiązków przez osoby reprezentujące Hutę Łabędy.

Jak informuje CBA, chodzi o możliwe nieprawidłowości w związku z nieuzasadnioną ekonomicznie i prawnie decyzją o zbyciu udziałów dwóch spółek kapitałowych (PPHU DOMUS oraz NZOZ PROMED) przez Hutę Łabędy.

- Doprowadzenia tym samym do wyrządzenia szkody i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia szkody majątkowej w mieniu Huty Łabędy. Postępowanie obejmuje lata 2012-2014. W toku śledztwa badany jest także wątek związany z oszustwem na szkodę udziałowców – pracowników spółki PPHU DOMUS - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W ostatnich dniach funkcjonariusze CBA zatrzymali do tej sprawy 15 osób oraz przeszukali kilkanaście lokalizacji na Śląsku. W czynności zaangażowanych było 60 funkcjonariuszy.

Jak podaje biuro, wśród zatrzymanych znaleźli się m.in. prezes zarządu spółki, która nabyła udziały spółek DOMUS i PRO-MED, byli członkowie zarządu Huty Łabędy, członkowie zespołu ds. przeprowadzenia negocjacji Huty Łabędy oraz dwaj rzeczoznawcy majątkowi.

- Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zarzuty działania na szkodę spółki Huty Łabędy w związku z podejmowanymi decyzjami o sprzedaży udziału dwóch gliwickich spółek. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wykazał, że działanie zatrzymanych wyrządziło co najmniej 800 tys. zł szkody majątkowej oraz sprowadziło niebezpieczeństwo wyrządzenia szkody w wysokości co najmniej 3 mln zł - informuje CBA.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze. 

Działająca już od 170 lat Huta Łabędy obecnie znajduje się w stukturach Grupy Kapitałowej Węglokoks.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Serce gospodarki i biznesu bije w Katowicach - EEC 2026 w obiektywie fotografa

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - największej tego typu imprezy w regionie i kraju. Zapraszamy do obejrzenia jej od kulis, korytarzy, a nie tylko oficjalnych obrad, dyskusji, paneli. To na korytarzach, przy stolikach z kawą zapadają często ważne dla biznesu i gospodarki decyzje. Fotoreportaż przygotowała red. Katarzyna Zaremba-Majcher.

Adwokat w Katowicach a aresztowanie – co zrobić w pierwszych 72 godzinach?

Nagłe zatrzymanie i ryzyko zastosowania najsurowszego środka zapobiegawczego należą do sytuacji, które wywołują ogromne napięcie i poczucie całkowitej utraty wpływu na bieg wydarzeń. Właśnie wtedy kluczowego znaczenia nabiera znajomość własnych praw, szybka reakcja oraz wsparcie, jakie może zapewnić adwokat w Katowicach, ponieważ pierwsze godziny po zatrzymaniu bardzo często rzutują na dalsze losy całej sprawy.

Polska wnosi do G20 środkowoeuropejską perspektywę

Polska wnosi do G20 środkowoeuropejską perspektywę i doświadczenie najbardziej udanej transformacji gospodarczej ostatnich 40 lat - powiedział minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jego zdaniem, nasz kraj jest ważnym i cenionym partnerem w pracach grupy 20 najbogatszych gospodarek.

Na czym polega technologia toczenia CNC?

Toczenie CNC to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod obróbki metalu, która pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych kształtów i wymiarów elementów. Proces sterowany komputerowo zapewnia powtarzalność i wysoką jakość wykonania, dlatego znajduje zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Poniżej wyjaśniamy, jak działa ta technologia i gdzie jest wykorzystywana w praktyce.