Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 734.19 USD (+0.62%)

Srebro

86.55 USD (+8.29%)

Ropa naftowa

104.30 USD (+0.14%)

Gaz ziemny

2.93 USD (+5.67%)

Miedź

6.47 USD (+3.51%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 734.19 USD (+0.62%)

Srebro

86.55 USD (+8.29%)

Ropa naftowa

104.30 USD (+0.14%)

Gaz ziemny

2.93 USD (+5.67%)

Miedź

6.47 USD (+3.51%)

Węgiel kamienny

111.60 USD (-0.31%)

Górnictwo: PGG miesięcznie produkuje 270-300 tys. ton węgla opałowego

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Sprzedaż w e-sklepie PGG wynosi obecnie średnio od kilku do kilkunastu tysięcy ton węgla na dobę

fot: Katarzyna Zaremba-Majcher

Polska Grupa Górnicza stale kieruje do sprzedaży dla odbiorców indywidualnych całość bieżącej produkcji węgla opałowego - poinformowała w piątek, 25 sierpnia, węglowa spółka, która w ten sposób odniosła się do wielu pytań zadawanych przez klientów dotyczących dostępność poszczególnych węgli w ofercie e-sklepu.

„Produkcja węgli opałowych prowadzona jest bez przerwy w kopalniach PGG SA i utrzymuje się na stałym, nie zmniejszonym poziomie ok. 270-300 tys. t na miesiąc. Sprzedaż opału węglowego dla tzw. finalnych nabywców węglowych zużywających węgiel do ogrzewania gospodarstw domowych pozostaje niezmiennie priorytetem spółki” - podano w mediach społecznościowych.

Zapewniono także, że sklep internetowy PGG funkcjonuje prawidłowo.

„Na każdej sesji zakupowej klienci zawierają tysiące udanych transakcji. Sprzedaż wynosi obecnie średnio od kilku do kilkunastu tysięcy ton węgla na dobę” – czytamy w komunikacie.

Dodano, że e-sklep - wbrew pojawiającym się wątpliwościom - stanowi nadal główny kanał dystrybucji węgla opałowego dla domów i mieszkań.

Spółka przypomina, że sprzedaż prowadzona będzie jak dotychczas w sposób ciągły, 24 godziny na dobę. Towar wystawiany jest na półkę sklepową w dni robocze o godzinie 8.00 oraz o 15.00 i pozostaje dostępny dla kupujących aż do wyczerpania zapasu. Dodatkowo, w niektóre dni sierpnia o godz. 10 rano w e-sklepie wystawiane są zapasy węgli dostępnych w określonych składach KDW w ramach wyprzedaży stanów magazynowych.

Ponadto PGG zachęca i apeluje do milionów polskich klientów o zaopatrywanie się w opał w miarę możliwości w okresach malejącego popytu w ciągu roku, na przykład wiosną po zakończeniu sezonu grzewczego.

Spółka wyjaśniła także, że nadzwyczajny wzrost popytu latem tego roku związany był z atrakcyjnymi promocjami cenowymi w sklepie internetowym. W czasie ich trwania klienci zakupili łącznie ponad pół miliona ton węgla opałowego ze śląskich kopalń spółki.

PGG zapewnia, że węgiel opałowy będzie dostępny jak dotąd w stałej sprzedaży dla klientów e-sklepu także we wrześniu, jesienią oraz w kolejnych miesiącach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Prezydent podpisał nowelę umożliwiającą pożyczki z ARP dla JSW i Azotów

Prezydent Karol Nawrocki podpisał nowelizację ustawy o systemie instytucji rozwoju, której celem jest umożliwienie Agencji Rozwoju Przemysłu udzielania pożyczek przedsiębiorstwom górniczym i innym spółkom o istotnym znaczeniu dla gospodarki, w tym JSW i Azotom.

Na Bałtyku rozpoczęto instalację fundamentów turbin na farmie wiatrowej Baltica 2

Na Morzu Bałtyckim rozpoczęto instalację monopali pod turbiny morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 - poinformowali w poniedziałek w Gdańsku przedstawiciele PGE i Orsted. Zainstalowanych zostanie 111 monopali - pod 107 turbin wiatrowych i cztery morskie stacje elektroenergetyczne.

Związkowcy chcieli oddać petycję w sprawie Zielonego Ładu, nikogo nie zastali. „Tak pracują wybrańcy narodu”

W poniedziałek, 11 maja, przedstawiciele związków zawodowych odwiedzili biura senatorów ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy chcieli przekonać w ten sposób parlamentarzystów do poparcia prezydenckiego wniosku dotyczącego przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie Zielonego Ładu. - To referendum nie dotyczy tylko Śląska. Ono tak naprawdę dotyczy całej Polski, wszystkich Polaków, bo to, jak się ono zakończy, będzie miało wpływ na przyszłość naszą, naszych dzieci i naszych wnuków - przekonywał w Katowicach Rafał Jedwabny, szef WZZ Sierpnia 80 w PGG.

Elastyczność i wolność w sercu nowoczesnego miasta – czy mieszkania na wynajem w abonamencie to dobry pomysł?

Współczesny styl życia w dynamicznym otoczeniu wymaga od nas niezwykłej mobilności oraz umiejętności szybkiego adaptowania się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych zobowiązań na rzecz rozwiązań, które pozwalają zachować pełną niezależność bez konieczności wiązania się długoletnimi kredytami hipotecznymi. Wybór odpowiedniego miejsca do życia staje się zatem deklaracją naszych priorytetów, gdzie komfort oraz bliskość centrum grają zazwyczaj pierwsze i najważniejsze skrzypce w codziennym grafiku.