KGHM: Wniosek o nieudzielenie absolutorium za 2023 rok dla pięciu byłych członków zarządu

1545356628 kghm strategia kghm

fot: KGHM

Połączenie źródeł fotowoltaicznych, wiatrowych i parowo-gazowych w zapewnieniu energii przewiduje strategia KGHM

fot: KGHM

Rada Nadzorcza KGHM wniosła do Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia o nieudzielenie absolutorium za 2023 r. pięciu byłym członkom zarządu - poinformowała w poniedziałek spółka.

Jak poinformowano, chodzi o: Mirosława Kidonia, Marka Pietrzaka, Marka Świdra, Mateusza Wodejko oraz Tomasza Zdzikota, którzy zasiadali w zarządzie KGHM przez cały 2023 r.

Zdzikot, Wodejko i Pietrzak zostali 13 lutego br. odwołani ze stanowisk odpowiednio: prezesa, wiceprezesa ds. finansowych i wiceprezesa ds. korporacyjnych. Świder zrezygnował 9 stycznia br., a Kidoń - 29 marca br.

Tomasz Zdzikot zasiadał w zarządzie KGHM od 31 sierpnia 2022 r., a od 4 listopada 2022 r. pełnił funkcję prezesa. Marek Pietrzak wszedł do zarządu KGHM 25 października 2021 r., Marek Świder - 14 marca 2022 r., Mirosław Kidoń - od 24 listopada 2022 r., a Mateusz Wodejko - od 21 grudnia 2022 r.

KGHM Polska Miedź SA zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem surowców naturalnych, m.in. miedzi i srebra. Koncern notowany na GPW w Warszawie posiada aktywa w Europie i obu Amerykach. Łącznie zatrudnia ponad 34 tys. osób. Największym akcjonariuszem KGHM jest polski Skarb Państwa, do którego należy 31,79 proc. akcji spółki.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Węgiel, gaz i OZE. Gra o równowagę w cieniu europejskiej polityki klimatycznej

Nie będzie rewolucji w unijnej polityce klimatycznej, ale możliwe są korekty, które złagodzą presję kosztową na energetykę. O przyszłości systemu handlu emisjami, roli węgla i gazu w bilansowaniu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego oraz ryzyku luki mocowej rozmawiamy z dr. hab. inż. Stanisławem Tokarskim z Głównego Instytutu Górnictwa, który przekonuje, że Polska powinna postawić na dwa filary bezpieczeństwa – równowagę między gazem a węglem – przy jednoczesnym rozwoju OZE i energetyki jądrowej.

Silny wstrząs w kopalni Lubin. W strefie zagrożenia przebywało 20 górników

W sobotę Zakładach Górniczych Lubin (KGHM) doszło do silnego wstrząsu. Jeden z górników został przysypany w kabinie maszyny górniczej. Ratownikom udało się do niego dotrzeć po kilku godzinach.

Mocno zakołysała się ziemia – to wstrząs, czy tąpniecie? Znamy odpowiedź

W latach 2021-2025 w polskim górnictwie podziemnym miało miejsce 16 tąpnięć wskutek zaistnienia wstrząsów górotworu. W ich wyniku doszło do 19 wypadków śmiertelnych.

Paulina Hennig-Kloska: Energia z morskich wiatraków obniży średnią cenę prądu w Polsce

Energia elektryczna produkowana przez morskie farmy wiatrowe będzie stabilizować średnią krajową cenę energii na niższym niż dotychczas poziomie - oceniła ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska.