Budryk: Jedność i Kadra ponownie żądają
Związkowcy domagają się zrównania poziomu płac w spółce, podniesienia wskaźnika wzrostu wynagrodzeń do 19 procent, zaprzestania ograniczania praw związkowych członkom obu związków, uruchomienia alternatywnej formy wydawania posiłków profilaktycznych, dostosowania warunków socjalnych pod ziemią do obowiązujących standardów oraz wypłacania ekwiwalentu za przekroczenie norm czasu pracy.
– Przedstawione postulaty są zbieżne z żądaniami, których dotyczył poprzedni spór zbiorowy. W trakcie negocjacji związkowcy wycofali się z 9 na 10 postulatów, a z ostatniego żądania zrezygnowali podczas pierwszego spotkania z udziałem mediatora – informuje Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy JSW. Jedność i Kadra zapowiadają, że w wypadku nie spełnienia ich żądań wejdą w ponowny spór zbiorowy. Zwracają się także z apelem o podjęcie rokowań w 14 dni od zgłoszenia sporu, zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
Liderzy obu związków – Wiesław Wojtowicz i Grzegorz Bednarski nie są już pracownikami kopalni Budryk”.