Na ten pomysł wpadli górnicy zrzeszeni w zakładowej organizacji Związku Zawodowego Górników.
– Interesują nas oczywiście gorące źródła i rejs statkiem, dlatego przydałaby się ładna pogoda. Zaplanowaliśmy więc ten wyjazd na 17 maja – tłumaczy Janusz Nosal, szef związkowców z ZZG.
Na Słowację wyruszy cały autokar, czyli ponad 50 osób. W czerwcu będzie kolejna okazja, by zobaczyć trochę świata. W planach jest wycieczka do Kudowy z wypadem do Pragi.
Nocna Szychta z koleją wąskotorową
Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych rozpoczęło sezon wakacyjny z nowym rozkładem jazdy. Teraz kursy będą się odbywać na pełnej trasie, czyli do Miasteczka Śląskiego. Ale atrakcji przygotowano o wiele więcej.