BOT Górnictwo i Energetyka SA szuka prezesów
Konkurs ogłoszono w piątek, kandydaci powinni zgłosić się w ciągu dwóch tygodni.
Muszą posiadać m.in. obywatelstwo polskie, dyplom studiów wyższych (w przypadku wiceprezesów ds. wydobycia i wytwarzania - studiów technicznych), co najmniej ośmioletni staż pracy, w tym minimum pięcioletni okres zatrudnienia na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych, doświadczenie w pracy w sektorze energetycznym lub paliwowym i w zarządzaniu spółkami. Wymagana jest praktyczna znajomość procesów restrukturyzacji, rynku energetycznego, w zakresie przygotowywania strategii dużych podmiotów sektora energetycznego lub paliwowego i ich przekształceń, znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa. Konieczna jest też znajomość języka angielskiego.